Na Białorusi wybudowano prawdopodobnie najmniejszy dom na świecie. Ma zaledwie 16 metrów kwadratowych

Redakcja 24.02.2017
Dom
Fotografia: www.englishrussia.com

Choć życie na kilku metrach wydaje się niemożliwe, ta rodzina udowadnia, że spryt i głowa pełna pomysłów wystarczą, aby wygodnie żyć. 

To prawdopodobnie najmniejszy dom na świecie. Na szesnastu metrach kwadratowych znalazło się wszystko, co niezbędne do życia. 

Rekordowo mały dom znajduje się na Białorusi. Mieszka w nim małżeństwo, ich syn, a nawet pies. Pomysł przeniesienia się do tak małego domu narodził się, gdy para chciała zaoszczędzić na płaceniu czynszu. Wcześniej wynajmowali mieszkanie w Mińsku, za które płacili 500 dolarów miesięcznie. Mały, ale własny kąt wybudowali wspólnymi siłami. Inwestycja szybko się zwróciła, bo łączny koszt wybudowania i wyposażenia domu to zaledwie 4600 dolarów

Rodzina miejsce w domu wykorzystuje do maksimum i wydaje się, że niczego im nie brakuje. Jest miejsce na łazienkę, w której zmieścił się prysznic, jest również kuchnia i klimatyczny salon. Nad salonem znajduje się niewielka sypialnia, a właściwie jedynie łóżko. W salonie znajduje się kanapa, dzięki czemu rodzina może przyjmować gości. Wszystkie sprzęty niezbędne do życia są umiejscowione tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Na ścianach wiszą półki, w których rodzina przechowuje rzeczy. 

Oczywiście, dom jest ogrzewany, a od innych różni go wyłącznie metraż. Ten jednak zbytnio nie przeszkadza rodzinie, która świetnie odnalazła się w nowej dla nich sytuacji. 

Zobacz najmniejszy dom na Białorusi

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów