Mydło galasowe usunie każdą plamę! Zobacz, jak działa i gdzie je kupić

Zuzanna Morska 14.09.2020
Mydło
Fotografia: Shutterstock

Mydło galasowe to środek, który najczęściej wykorzystywany jest do usuwania plam. Jest to w pełni ekologiczny produkt znany od bardzo dawna. Z czym najlepiej radzi sobie mydło galasowe, gdzie je kupić i ile kosztuje?

Mydło galasowe jest produktem, który powinien znajdować się w każdym domu. Jest to ekologiczny środek, który sprawdza się przede wszystkim w usuwaniu plam. Doskonale radzi sobie z plamami na bazie tłuszczu, białka czy nawet z krwią.

Mydło galasowe jest bezpieczne dla człowieka i dla środowiska, dlatego szczególnie upodobały je sobie osoby, które dbają o naszą planetę. Gdzie kupić mydło galasowe, ile kosztuje i jaki jest jego skład? Mamy dla was garść przydatnych informacji.

Mydło galasowe - skład

W dobie coraz większej świadomości społecznej, ale też w dobie mody na szeroko pojętą ekologię, coraz częściej znane środki piorące zamieniamy na te bezpieczne dla środowiska. I właśnie takim środkiem, który z powodzeniem zastąpi nam normalne mydło albo nawet proszek do prania, jest mydło galasowe.

Mydło galasowe zawiera tylko naturalne kwasy, środki biodegradowalne i środki piorące powstałe z oleju palmowego i oleju kokosowego. Jest ono w pełni bezpieczne dla człowieka, dlatego też często wykorzystuje się je do pielęgnacji dziecięcych ubranek. Jakie właściwości jeszcze ma mydło galasowe?

Mydło galasowe - właściwości

Mydło galasowe przede wszystkim skutecznie usuwa plamy. Głównie zaleca się, aby stosować je do tkanin białych, ale również z kolorowymi sobie poradzi. Dlaczego warto zaopatrzyć się w mydło galasowe?

  • usuwa plamy z tłuszczu, białka, wina
  • usuwa plamy z atramentu
  • poradzi sobie z plamami z krwi
  • nie uszkadza włókien ubrań
  • dopierze ubrania zabrudzone sokiem z owoców
  • doskonałe do prania dziecięcych ubranek i akcesoriów - w tym wielorazowych pieluszek

Mydło galasowe nie zawiera żadnych barwników, substancji zapachowych, konserwantów. To ważne, gdyż mogą stosować je dzieci, ale też osoby z alergiami.

Warto pamiętać o tym, że mydło galasowe może występować w kostce, ale też w płynie.

Jak używać mydło galasowe - sposoby

Jeżeli mamy w domu mydło w kostce i chcemy za jego pomocą usunąć plamę, najpierw je lekko moczymy wodą, a później pocieramy plamę. Robimy tak przez kilka minut aż plama zniknie. Całe ubranie później płuczemy w letniej wodzie, a następnie pierzemy z resztą ubrań w pralce.

Jeżeli z kolei mamy mydło galasowe w płynie, nalewany odrobinę na plamę i odstawiamy na 10-15 minut. Później ubranie dobrze płuczemy.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów