Modne buty to te, w których nie ma ani jednej kropli kleju

Paulina Szestowicka 11.05.2016
Loper buty
Fotografia: www.proefdesigns.com

Co przemawia za noszeniem butów Loper? Więcej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Projektanci mody coraz częściej myślą nie tylko o używaniu ekologicznych materiałów, ale też o zagwarantowaniu swoim pracownikom bardzo dobrych warunków pracy. Jeżeli do tego dochodzi jeszcze oferowanie klientom produktu, który mogą sami złożyć lub naprawić, mówimy o kooperacji Rodericka Pietersa i marki Proefhave

Nie klej, sznuruj

Efektem tej wyjątkowej współpracy są buty Loper, które trzeba samemu zszyć za pomocą nylonowej sznurówki. Brzmi mało zachęcająco, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że dzięki temu wspieramy odpowiedzialną produkcję i otrzymujemy produkt, który możemy dopasować do naszego stylu, a w najgorszej opcji samodzielnie naprawić, nasza opinia szybko ulega zmianie. 

Chcieliśmy, żeby nasze buty nie wymagały użycia kleju. W fabrykach, w których się go stosuje, panują bardzo złe warunki mające negatywny wpływ na zdrowie pracowników. Po co stosować klej, jeżeli tak naprawdę możemy stworzyć produkt, który tego nie wymaga - tłumaczy Roderick Pieters. 

Loper
Fotografia: www.roderickpieters.com

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Konstruktorzy wyszli z założenia, że jeżeli bez problemu wymieniamy pękniętą oponę w rowerze, będziemy w stanie zmienić uszkodzoną podeszwę w bucie. Co ciekawe, skórzane elementy butów będą pochodzić od lokalnych sprzedawców, a podeszwy będą przysyłane z Chin. Oryginalny model sprzedaży ma być alternatywą dla obecnie panujących zasad dystrybucji w branży modowej. 

Buty Loper występują w dwóch wariantach - Macalon i Derby, z czego obydwa są dedykowane kobietom i mężczyznom. Podeszwy występują w wielu wariantach kolorystycznych, między innymi w białym i żółtym. Element skórzany może być czarny lub biały. W związku z tym, że sami składamy buty, to od nas zależy jak w ostatnecznie będą wyglądać. 

Loper
Fotografia: www.roderickpieters.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów