Meble, które powstają w garażu w Lublinie, zdobią mieszkania na Manhattanie

Redakcja 10.05.2017
Mudo Design
Fotografia: www.facebook.com/MUDO-DESIGN-109577065754875/

Klienci, którzy pragną wejść w posiadanie mebli Mudo Design muszą uzbroić się w cierpliwość. 

Katarzyna Cebulak, właścicielka firmy Mudo Design, tworzy meble, które spotkać w mieszkaniach nawet na Manhattanie. Wyróżnia je wyjątkowy design, a także precyzja z jaką zostały wykonane. 

Katarzyna Cebulak tworzy wyjątkowe meble we współpracy z ojcem, który zaraził ją pasją do mebli i razem z nią zrobił jej pierwszą szafkę. Jak informuje Lublin.wyborcza.pl, była to szafka Cuento, która powstała w 2009 roku. Przy jej tworzeniu zastosowano technikę intarsji, którą można porównać do układania puzzli. Z różnych gatunków drewna wycina się małe kształty, a następnie układa na meblu.  

W swojej pracy Katarzyna Cebulak przemyca grafikę, malarstwo i wszystko inne, co ją inspiruje. Jej ojciec zazwyczaj zajmuje się tworzeniem formy mebli i produkcją, a ona dba o wykończenie i detale. Przy realizacji zamówień wykorzystywane są różne rodzaje drewna - mahoń, wierzba, dąb, drzewo bambusowe i orzechowe. 

Wśród najbardziej nietypowych i oryginalnych zamówień nie sposób nie wymienić tych dotyczących zagłówka do łóżka z pergaminu, który miał prawie cztery metry długości. Innym wyjątkowym przedmiotem był parawan zrobiony z mosiężnych płaskowników i szkła witrażowego, który dziś zdobi wnętrza jednego z mieszkań na Manhattanie w Nowym Jorku.

Mudo Design
Fotografia: www.facebook.com/MUDO-DESIGN-109577065754875/?fref=ts

Mudo Design 

Cierpliwość popłaca

Katarzyna Cebulak swoją przygodę z tworzeniem mebli rozpoczęła w małym garażu. To właśnie w nim powstają dzieła sztuki, za które trzeba zapłacić od 2 do nawet 6 tysięcy złotych. Wysoka cena sprawia, że klientami Mudo Design są częściej obcokrajowcy niż Polacy. 

Niedawno zakończyłam wycenę odlewu stolika kawowego z aluminium. To będzie cena w granicach 13 tysięcy złotych - powiedziała Katarzyna Cebulak w rozmowie z Innpoland.pl. 

Aby móc pochwalić się niezwykle designerskim meblem od Mudo Design, trzeba uzbroić się w cierpliwości. Ich produkcja nie zajmuje ani dnia, ani nawet dwóch. Każdy mebel jest wykonany z najwyższą starannością, a realizacja zamówienia trwa czasem nawet kilka tygodni. Pracownicy Mudo mają jasną zasadę - mniej gadania, więcej pracy. To podejście podkreśla też nazwa firmy - w dosłownym tłumaczeniu z języka hiszpańskiego słowo "mudo" oznacza "niemy". 

Sama wymyśliłam nazwę. Ludzie, którzy zajmują się projektowaniem, bardzo dużo mówią o swoich pomysłach, a mało robią, zwłaszcza dotyczy to studentów. Stwierdziłam, że to będzie dobre określenie dla naszej firmy podkreślające to, że nie gadamy, tylko pracujemy. Wcielamy pomysły w życie. Poza tym ja i tata jesteśmy dosyć małomównymi osobami - powiedziała Katarzyna Cebulak w rozmowie z Lublin.wyborcza.pl. 

Katarzyna Cebulak w najbliższej przyszłości chce przeprowadzić się z garażu do większej pracowni, rozszerzyć działalność i nawiązać współpracę z firmą, która będzie eksportować meble do Europy Zachodniej. 

1
Fotografia: www.mudodesign.com
2
Fotografia: www.mudodesign.com
3
Fotografia: www.mudodesign.com
4
Fotografia: www.mudodesign.com
5
Fotografia: www.mudodesign.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów