Karmienie piersią niemowlaka. Jak poradzić sobie z karmieniem, kiedy kobieta musi wrócić do pracy?

Anna Respondek 26.02.2018
Karmienie piersią
Fotografia: Fotolia

Karmienie piersią jest ważne dla rozwoju niemoląt. Ten tata postanowił pokazać, że ojcowie też mogą sprostać temu zadaniu. 

O karmieniu niemowląt piersią mówi się coraz więcej. Jak przekonują specjaliści, mleko matki jest niezwykle ważne dla rozwoju dziecka, ponieważ zwiększa jego odporność i pozwala mu na lepszy wzrost. 

Zobacz także: Które dziecko jest najbardziej inteligentne, najmłodsze czy najstarsze?

Choć dla niektórych karmienie piersią to wciąż temat tabu, ten ojciec postanowił pokazać, że tak nie musi być. Narzeczona Chrisa Alenna po krótkim czasie od narodzin dziecka musiała wrócić do pracy. Para nie chciała rezygnować z karmienia córki mlekiem matki, dlatego mężczyzna postanowił znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji. Na swoim Instagramie opublikował wideo, na którym pokazał, jak każdy ojciec może poradzić sobie z karmieniem piersią. 

Mama musiała wrócić do pracy, więc postanowiłem coś z tym zrobić. To prawie jak karmienie piersią, prawda? - mówił podczas nagrania. 

Na czym polega jego magiczny sposób? Allen w koszulce wyciął otwór, w który włożył butelkę z mlekiem. Tym sposobem nie musiał zmieniać przyzwyczajeń dziecka, któremu jak widać na nagraniu, taki sposób bardzo się spodobał. 

Fotolia_175031091_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Czy mężczyzna może karmić piersią? 

Pod postem Chrisa pojawiło się wiele komentarzy od zachwyconych internautów, w szczególności matek, które doceniły starania mężczyzny. Internautki dzieliły się również trickami swoich mężów.

To jest genialne! 

Mój mąż robi podobnie. Zakłada nawet moją koszulkę, żeby dziecko czuło zapach. 

A to przebiegły tata! Jestem pełny uznania - pisali. 

Myślicie, że to dobry pomysł? ;)

Zobacz także: To najdziwniejsze imię, jakie nadano dziecku w Polsce

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów