To najpopularniejsza roślina na Instagramie! Jest piękna i niezbyt wymagająca

Paulina Ermel 19.04.2019
Rośliny w domu
Fotografia: Shutterstock

Pokochały ją nie tylko blogerki, ale też miłośnicy pięknych wnętrz. I osoby, które chcą w domu niezbyt wymagające rośliny.

Instagram nie od dziś dyktuje trendy. Blogerki pokazują tutaj stylizacje, których poszczególne elementy wyprzedają się później w ekspresowym tempie. Kucharze i restauratorzy promują wyszukane potrawy, które następnie sami chcemy przyrządzić we własnej kuchni. A niektóre rzeczy po prostu stają się za sprawą Instagrama modne.

Tak właśnie stało się z tą jedną konkretną rośliną. Jest różowa i nie wymaga zbyt dużo opieki. Dzięki temu podbiła serca miłośników pięknych wnętrz.

Kalatea - roślina popularna na Instagramie

Jednym z najgorętszych wnętrzarskich trendów, który podbił także użytkowników Instagrama, jest ta niewielka, niepozorna roślina. Mowa o gatunku Kalatea Triostar, który tylko na pierwszy rzut oka wygląda zwyczajnie. W rzeczywistości roślina ta ma piękne zielone liście, które miejscami przechodzą w kolor... różowy!

Nie jest to żadna modyfikacja, a jedynie odpowiedź rośliny na działanie promieni słonecznych! Im bardziej wystawiona jest na słońce, tym większe gamy barw na jej liściach możemy się spodziewać. W dodatku Kalatea nie wymaga zbyt dużo opieki, a jednocześnie wygląda naprawdę imponująco.

Jak wam się podoba?

Urządzenie domu nie należy do najłatwiejszych. Zobaczcie wnętrza mieszkania polskiej blogerki. Nie dość, że mają duszę, można się nimi spokojnie zainspirować!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów