Gwiazda kina na okładce polskiego "Vogue'a"! Jak wypadła w obiektywie Juergena Tellera?

Julita Buczek 17.04.2019
materiały prasowe "Vogue Polska"
Fotografia: materiały prasowe "Vogue Polska"

Juergen Teller znowu współpracuje z polskim wydaniem magazynu "Vogue" i prezentuje nową okładkę z "it girl" Charlotte Gainsbourg.

Juergen Teller to 55-letni fotograf pochodzący z Niemiec. Artysta studiował w Monachium i to właśnie tam zdobywał cenne doświadczenie. Swoją karierę rozpoczął w późnych latach 80. Znany jest z wykonywania zdjęć w bardzo charakterystycznym, surowym stylu. U niego nie ma znaczenia, czy po drugiej stronie obiektywu stoi światowej sławy modelka, czy zwykły przechodzień. W jego zdjęciach dominują elementy brzydoty, które nadają dziełu jeszcze więcej impresywnej funkcji. W Polsce zrobiło się o nim głośno dzięki współpracy z polskim wydaniem miesięcznika "Vogue". To właśnie on był autorem pierwszej okładki oraz obszernego edytorialu magazynu.

Zobacz także: Joanna Kulig na okładce lutowego wydania "Vogue Polska". Czy to najlepsza okładka magazynu?

Charlotte Gainsburg w obiektywie Teller'a

Po historycznej już okładce Teller wraca na łamy magazynu, jednak przed jego obiektywem nie stoi już Anja Rubik, a Charlotte Gainsbourg. 47-latka jest piosenkarką, aktorką oraz niekwestionowaną ikoną mody. Juergen sfotografował ją na ulicach Paryża. W wywiadzie dla magazynu opowiedziała trochę o swoim życiu oraz o tym, co ją inspiruje.

Świat byłby ciekawszy, gdyby artyści nie musieli uważać na każde słowo. Sztuka jest moim sposobem na nieśmiałość – powiedziała w rozmowie z Mają von Horn.

Na zdjęciach Charlotte pozuje ubrana w najnowszą kolekcję francuskiego domu mody Saint Laurent. Zdjęcia zamieszczone w tym numerze przedstawiają kwintesencję fotograficznego stylu Juergena. W centralnej części planu widzimy Gainsbourg, która pozuje w stylizacjach po kilkanaście tysięcy złotych. W tle możemy podziwiać "Miasto Świateł", które nie zostało przedstawione w idyllicznym dla siebie stylu. Charlotte stoi w kałuży, a za jej plecami pośpiesznie wędrują przechodnie. To właśnie ta gra kontrastów, pozwala przełamać wszelkie konwenanse. Dzięki tej sesji Juergen pokazuje, że krytyka jego pierwszej, polskiej okładki "Vogue" nie zrobiła na nim większego wrażenia.

materiał prasowy vogue
Fotografia: materiały prasowe Vogue Polska

Jak wam się podobają zdjęcia wykonane przez Juergena?

Zobacz także: Jest już pierwsza okładka "Vogue Polska". Wśród internautów burza. Nie tego się spodziewali

Niezbyt często pokazują swoje sypialnie. Niedawno zrobili wyjątek! Zobacz, jak mieszkają gwiazdy.      

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów