Jeśli zobaczysz coś takiego na choince, natychmiast wynieś ją z domu. Dzięki temu unikniesz kłopotów

Anna Respondek 27.12.2017
Choinka
Fotografia: Pexels

W ten sposób możesz uratować życie wielu stworzeniom.

Strojenie choinki kojarzy się nam przede wszystkim z Bożym Narodzeniem i przyjemną tradycją, która spaja rodzinę i sprawia, że Święta stają się piękniejsze. Wnosząc drzewko do domu, należy być jednak ostrożnym i dokładnie je obejrzeć. 

Swoją historię opowiedział jeden z internautów, który uświadomił wielu ludziom, że na choince może znajdować się wiele żyjątek, a nawet ich gniazda czy jaja. Daniel Reed na swoim świątecznym drzewku znalazł dziwną masę o wielkości orzecha. Okazało się, że są to jaja złożone przez modliszkę. Co zrobić w takiej sytuacji? Internauta wyjaśnił wszystko w swoim wpisie, który został udostępniony już 75 tysięcy razy.

Jeśli znajdziesz na swojej choince masę o wielkości orzecha, urwij tę gałązkę i natychmiast wynieś ją na dwór. To jaja modliszki. My w tym roku znaleźliśmy dwie. Jeśli pozostawisz je w cieple (modliszki), wylęgną się i umrą z głodu - napisał. 

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy nieświadomych internautów, którzy mieli podobne sytuacje, niestety nie zdawali sobie sprawy z tego, co trzymają w rękach.

Mieliśmy drzewko z jednym takim kokonem, nie wiedzieliśmy co to, dopóki nie dotknęliśmy go, a owady się wykluły. Były wszędzie - pisali. 

A Wy, znaleźliście kiedyś coś takiego na choince? 

choinka
Fotografia: Facebook/danjreed
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów