Jednoosobowy dom stworzony przez Polaka. Będziecie zachwyceni!

Julita Buczek 28.12.2018 AKTUALIZACJA: 28.01.2020
dom jednoosobowy
Fotografia: Shutterstock

Ten dom robi duże wrażenie. Sprawdźcie, jak prezentuje się w środku!

Ciekawa architektura, garaż oraz piękne wnętrze. To wszystko znajduje się w Krakowie na powierzchni 40 metrów kwadratowych. Brzmi niezbyt realnie, jednak jednoosobowy dom istnieje naprawdę!

Zobacz także: Wcześniej była tu stodoła, teraz jest najpiękniejszy dom w Polsce. Musicie go zobaczyć!

Polak stworzył dom dla jednej osoby

Projekt domu stworzony został dla singla. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni całość prezentuje się znakomicie, a 40 metrów kwadratowych zostało wykorzystane do ostatniego centymetra. Nieoczywista bryła o kształcie łuku unosi się lekko ku górze. To właśnie w tej przestrzeni zostało ukryte miejsce na garaż. Wnętrze domu również zostało odpowiednio zagospodarowane. W środku znajdziemy aneks kuchenny, salonik jadalny, sypialnię oraz łazienkę.

Dom jednoosobowy, w przeciwieństwie do ”domów dla singla”, nie narzuca swoją nazwą stylu bycia mieszkańca. Dom jednoosobowy ma zapewnić potencjalnemu mieszkańcowi komfort posiadania domu, czyli bliskość przyrody, dystans do sąsiadów i rzecz dosyć ważną w obecnych czasach garaż na samochód, motocykl, czy też rower i miejsce na schowanie np. deski z żaglem. Wszystko w zależności od charakteru użytkownika - czytamy na stronie architekta Tadeusza Lemańskiego.

Projekt doceniony na prestiżowym konkursie

W 2013 roku Stowarzyszanie Architektów Polskich wyłoniło projekt jednoosobowego domu, jako jeden z dziesięciu najlepszych realizacji domów reprezentujących Polskę na wystawie V4 Family Houses.

Całość prezentuje się znakomicie. Jak podoba wam się realizacja?

Poznaj wnętrzarskie trendy na 2019 rok. Będziesz pod wrażeniem!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów