Jak nasze mieszkania będą wyglądały za 30 lat? Najnowsze plany Ikei są bardzo innowatorskie

Katarzyna Leszczyńska 20.10.2017
Ikea pokazała, jak mają wyglądać mieszkania za 30 lat
Fotografia: pexels.com

Wyjątkowa wystawa z okazji 30-lecia sklepu.

Ikea jest marką znaną na całym świecie. Szwedzki koncern swoje sklepy ma w wielu krajach, nie tylko w Europie. Ostatnio firma świętowała trzydziestolecie swojej obecności na rynku brytyjskim. Z tej okazji w Londynie odbyła się wystawa, na której zaprezentowano, w jaki sposób zasoby sklepu zmieniały się przez każdą dekadę od 1980 roku. Organizatorzy przygotowali też wizualizację, jak ich zdaniem kolekcja Ikei może wyglądać za kolejne trzydzieści lat.

Wystawa składa się z kilku pokojów urządzonych w różnych stylach. Są elementy charakterystyczne dla poszczególnych lat, m.in. 80. i 90. Jednak największą uwagę wszystkich zwraca ekspozycja dotycząca przyszłości.

Ikea z lat 80
Fotografia: Ikea.com

Jaki wystrój będzie modny w mieszkaniach za 30 lat?

Przede wszystkim Ikea zwraca uwagę na oświetlenie mieszkań. Popularne będą inteligentne oświetlenia, które sprawią, że światło będzie wyłączać i włączać się automatycznie. Oznacza to, że nie trzeba już się będzie martwić o to, czy przypadkiem nie zapomnieliśmy wyłączyć lampy w kuchni.

Meble realizowane na zamówienie będą tworzone o wiele szybciej. Wszystko dzięki technologii 3D, która już dziś jest bardzo popularna. Pojawią się też lustra, które będą pełnić funkcje smartfonów. Gdy się w nich przejrzymy, wyświetli nam się również, która jest godzina i jakie warunki pogodowa panują za oknem.

Bardzo popularny stanie się również nowy sposób na uprawę roślin domowych. Ludzie przestaną używać do tego ziemi, a wszystko będzie działo się metodą hydroponiczną. Oznacza to, że rośliny będziemy hodować jedynie w wodzie z dodatkiem substancji odżywczych.

Trzeba przyznać, że plany Ikei dotyczące mieszkań za 30 lat są bardzo innowatorskie. O tym, czy proroctwa szwedzkiego koncernu meblowego się sprawdzą, będziemy mogli przekonać się już za trzy dekady. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów