Industrialny budynek na środku pola. Architekci wykazali się dużą kreatywnością!

Julita Buczek 08.01.2019 AKTUALIZACJA: 28.01.2020
dom polny w polsce
Fotografia: Shutterstock

Podstawowym założeniem projektu miało być wkomponowanie Domu Polnego w zielony krajobraz łąk i pól. Ten projekt od polskiej pracowni trzeba zobaczyć na własne oczy!

Dom Polny jest projektem architektów z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL. Ich głównym założeniem podczas projektowania miało być wkomponowanie realizacji w otaczający go polny krajobraz. Jak widać, udało się to ponieważ od zewnętrznej strony budynek jest prawie niewidoczny.

Zobacz także: To schronisko w Alpach was oczaruje. Chyba każdy chciałby mieć tam zdjęcie!

Dom Polny zaprojektowany przez kreatywnych architektów

Projekt domu świetnie komponuje się z otaczającym go, pejzażem. Architekci postanowili wykorzystać do stworzenia domu dwie bryły, które tworzą niebanalną przestrzeń mieszkalną. Pierwsza, kamienna część skrywa pomieszczenia techniczne oraz gospodarcze, a kolejna pokój dzienny oraz przestronny salon. Aranżacja, którą zaproponowali projektanci, jest spójna z otaczającą ją zewnętrzną przestrzenią. Nieruchomość znajduje się w centrum pola, dlatego wykonawcy postanowili, by część frontowa została obłożona kamieniami, które świetnie wtapiają się w otoczenie. Na pierwszy rzut oka nie sposób dostrzec wejścia głównego, które zostało starannie ukryte. Zadziało się tak, dzięki zastosowaniu kamiennych murów, które zostały wybudowane po obu stronach budynku. Taka aranżacja przestrzeni pozwala na dodatkowy komfort oraz większą intymność zamieszkujących tam osób. Największa z brył Domu Polnego została połączona z długą częścią korytarza, który stanowi połączenie między budynkami. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu w korytarzu, z zewnątrz prezentuje się ona bardzo dobrze i tworzy bardzo klimatyczny obraz domu.

Zobacz także: Jednoosobowy dom stworzony przez Polaka. Będziecie zachwyceni!

Budowa Domu Polnego

Dom Polny posiada bardzo ciekawą elewację, która charakteryzuje się wykorzystaniem dużych kamiennych płyt, które nadają całemu budynkowi, bardzo industrialny wygląd. Dzięki kamieniom całość wtapia się w otoczenie i jednocześnie jest oddzielona od ulicy. Budynek posiada również ciekawą konstrukcję dachu, na którą należy zwrócić uwagę.

Dach został wysunięty względem okien salonu o 350 cm. Jego największa część znajduje się w narożniku, tuż nad salonem. Takie rozplanowanie zadaszenia umożliwia ustawienie stołu z krzesłami tak, aby podziwiać widok na rzekę nawet w deszczowe dni – podkreśla Rafał Grudziąż, współautor projektu z pracowni 81.WAW.PL

Od strony ogrodu budynek wygląda zupełnie inaczej. Jego główna część, a konkretnie część przeznaczona dla domowników (salon, sypialnia, łazienka oraz garderoba), znajdują się w przeszklonym pawilonie. Dzięki dużej ilości szyb, całe wnętrze doświetlone jest naturalnym światłem słonecznym. Realizacja prezentuje się naprawdę dobrze, a malownicze pola współgrają z nietuzinkowym projektem.

Jak wam się podoba tak zrealizowany projekt?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Warto poznać wnętrzarskie trendy. Z pewnością pomogą ci urządzić dom!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów