IKEA wprowadza rozwiązanie, które pomoże urządzić mieszkanie i nas zrelaksuje

Karol Decka 02.03.2017
IKEA Wizualizacja kuchni VR
Fotografia: Steam IKEA VR Experience

Nowa opcja umożliwi zaplanowanie wymarzonej kuchni w wirtualnej rzeczywistości.

IKEA umożliwia już zakupy mebli przez Internet, ale to nie koniec nowości.

Trwają testy nowego rozwiązania w sklepach IKEA, które pozwoli na oglądanie projektów wnętrz dzięki okularom VR. Szwedzka sieć przygotowała już specjalne urządzenia i aplikacje pozwalające klientom nie tylko zaprojektować piękne wnętrza, ale też zobaczyć je w rzeczywistości wirtualnej. Jak informuje serwis Finanse.wp.pl, dzięki tej technologii można niemalże przejść się po wnętrzu tak, jak na żywo.

Dlaczego IKEA zdecydowała się na ten krok? Sieć chce jeszcze bardziej obniżyć poziom stresu, który wywołuje planowanie wnętrz nowego mieszkania lub domu. Dla wielu klientów sieci dokonywanie wyboru jest najtrudniejszym zadaniem podczas zakupów, a nowe rozwiązanie ma pomóc w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji. Na pewno najciekawszą opcją jest możliwość oglądania pokoju z perspektywy dziecka. To pomoże upewnić się, że jest on w pełni bezpieczny i osiągalny dla malucha.

Aplikacja powstała we współpracy z platformą Steam, popularnym dystrybutorem gier komputerowych i autorem urządzenia Steam VR. Nowość sprawdzana jest obecnie w sklepach w Belgii, Szwecji oraz Kanadzie. Jeśli pomyślnie przejdzie testy – trafi również do Polski. 

Ikea wizualizacja kuchni VR
Fotografia: Steam IKEA VR Experience
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów