Grafiki Banksy'ego pojawią się w Warszawie. To świetna okazja, żeby je obejrzeć!

Julita Buczek 19.02.2019 AKTUALIZACJA: 28.01.2020
banksy pojawi się w polsce
Fotografia: PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Jeśli jesteście fanami Banksy'ego koniecznie musicie udać się na tę wystawę. Będzie na co popatrzeć!

Niedługo w Warszawie odbędą się "Targi Sztuki Dostępnej" na których będzie można kupić dzieło sztuki w przystępnej cenie od 50 do maksymalnie 5000 złotych. Na wydarzeniu dostępne będą prace z najlepszych galerii. Pojawią się również czołowi artyści, z którymi będzie porozmawiać o sztuce i designie.

Zobacz także: Banksy zaprezentował nowe graffiti. Porusza bardzo ważny temat!

Banksy już niedługo w Warszawie

"Targi Sztuki Dostępnej" to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Ma na celu promować sztukę dobrą oraz niedrogą. Przedstawione zostaną różne gatunki sztuki współczesnej, zaczynając od malarstwa poprzez grafikę, fotografię, rzeźbę czy street-art. To właśnie ta ostatnia kategoria ma przyciągnąć całe rzesze pasjonatów. Jednym z wystawców ma być kultowa galeria Brain Damage Gallery, która w swoich zasobach ma najlepsze grafiki światowego street artu oraz prace autorstwa Banksy'ego. Artyści związani z galerią przygotują również specjalny mural, który powstanie na oczach uczestników imprezy.

Podczas targów znajdą się prace takich artystów jak: Banksy, Chazme, Finer, Młody Dron, NAWER, Paweł Ryżko, Sainer, Sicoer, Shepard Fairey (Obey) czy Zbiok Czajkowski. Targi odbywać się będą od 2 do 3 marca 2019 w warszawskiej Babce do Wynajęcia.

Czym zajmuje się "Brain Damage Gallery"?

Galeria znajduje się w Lublinie i jest pierwszą w Polsce, która dedykowana jest graffiti writingowi oraz jego ewolucji. Marka "Brain Damage" została założona w 1997 roku, jako "Brain Damage Magazine", który prowadzony był w kilkunastu krajach na świecie. Założycielami galerii są ludzie pracujący przy redakcji magazynu oraz historycy sztuki.

Galeria koncentruje się głównie na współpracy z najwybitniejszymi artystami graffiti z całego świata. Bardzo często organizuje premiery filmowe oraz wydawnicze, prowadzi doradztwo w zakresie kolekcjonowania sztuki związanej z urban artem. W ofercie "Brain Damage Gallery" znajdziemy najważniejsze dzieła polskich i światowych twórców sztuki ulicznej.

Interesujecie się sztuką współczesną?

Zobacz także: "Polski Banksy" objawił się w Warszawie. "Ostatnia Wieczerza" zamiast zakazu wjazdu

Najciekawsze muzea oraz galerie w Polsce. Musisz je zobaczyć!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów