Dziś pracujemy 2 godziny krócej! Sprawdź, czy ciebie też to dotyczy

Julita Buczek 14.05.2020
dwie godziny dla rodziny
Fotografia: Shutterstock

Z okazji Dnia Rodziny wielu polskich pracodawców skraca czas pracy w piątek o dwie godziny. Sprawdźcie, czemu ma służyć ta akcja, która trwa od kilku dobrych lat.

Jak co roku, również i w tym odbędzie się akcja "Dwie godziny dla rodziny". Coraz więcej pracodawców decyduje się na wzięcie udziału w tym wydarzeniu i zapewnia swoim pracownikom krótszy czas pracy.

Sprawdźcie, co jest motywem przewodnim tegorocznej edycji i na czym polega cały wydarzenie.

Dwie godziny dla rodziny

15 maja 2020 roku odbędzie się IX edycja akcji społecznej "Dwie godziny dla rodziny". W ten dzień przypada właśnie Międzynarodowy Dzień Rodziny. Akcja ma zachęcić do świętowania i spędzenia tego czasu z rodziną. Inicjatorem akcji jest Fundacja Humanites. To właśnie ona zachęca pracodawców do skrócenia dnia pracy o dwie godziny i wsparcie pracowników w integrowaniu życia rodzinnego oraz zawodowego.

Listę firm biorących udział w akcji znajdziesz na stronie internetowej projektu.

Konieczność pozostania w domach w całkowitej izolacji powoduje, że wielu osobom towarzyszy dziś duży niepokój i lęk o przyszłość, wzmacniany sygnałami o nadchodzącym kryzysie gospodarczym. Obecna sytuacja może okazać się zbawieniem lub zagrożeniem dla naszych relacji z rodziną. Krótkoterminowo, będzie niewątpliwie weryfikować ich jakość i trwałość. Długoterminowo, to, czego dziś doświadczamy, zaważy na stanie zdrowia psychicznego i fizycznego ludzi na wiele lat.  A to będzie miało wpływ na nasze postawy w pracy, na zaangażowanie, chęć uczenia się nowych rzeczy i w efekcie na innowacyjność firm. Dodatkowo pojawi się jeszcze większe ryzyko nierówności. To dziś jest prawdziwy sprawdzian dla pracodawców, jak ocalą biznes w zgodzie z deklarowanymi wartościami - mówi Zofia Dzik, Inwestor i Prezes Instytutu Humanites.

dwie godziny dla rodziny
Fotografia: materiały prasowe 2godzinydlarodziny.pl

Jak wykorzystacie dwie wolne od pracy godziny?

Zobacz także: Prezent dla dziecka prosto z serca. Miś na szydełku krok po kroku!

Quiz o gwiazdozbiorach
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz gwiazdozbiory?

Quiz o gwiazdozbiorach

1. Czy gwiazdozbiory określa Międzynarodowa Unia Astronomiczna?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów