Dzięki lewitującej doniczce rośliny rosną znacznie szybciej

Paulina Szestowicka 06.06.2016
Lewitująca doniczka
Fotografia: www.kickstarter.com/projects/flyte/lyfe-set-your-plants-free

Nie dość, że działa, to w dodatku jeszcze wygląda bardzo efektownie. A wręcz niesamowicie. 

Nie tak dawno Microsoft ogłosił, że stworzył urządzenie, które pomoże nam komunikować się z roślinami (zobacz: Znaleziono sposób na odczytanie i przetłumaczenie języka roślin), a teraz zaprojektowano lewitującą doniczkę, która pomaga roślinie lepiej się rozwijać.

Lyfe jest systemem, który opiera się na tym, że siła odpychania magnesu równa się sile przyciągania ziemskiego. To sprawia, że doniczka unosi się nad podstawką. Pole magnetyczne Ziemi ma potężny wpływ na wszystkie formy życia, a zwłaszcza rośliny. Badania pokazują, że przyspiesza ono dojrzewanie niektórych owoców, zwiększając metabolizm rośliny.

Lewitująca doniczka
Fotografia: www.kickstarter.com/projects/flyte/lyfe-set-your-plants-free

Dzięki temu, że doniczka obraca się wokół własnej osi, korzystnie wpływa na kondycję rośliny, która wchłania składniki odżywcze przez liście, a nie korzenie. Co więcej, donica kręcąc się, zapewnia lepszą ekspozycję rośliny na promienie słoneczne. Wszystko to sprawia, że teraz, w nawet bardzo niekorzystnych warunkach, będzie łatwiej wyhodować ulubiony gatunek kwiatów.

Lyfe został zaprojektowany tak, żeby nie tylko zmaksymalizować przepływ powietrza, ale też zminimalizować ryzyko przelania rośliny. Wewnątrz doniczki zamontowano zbiornik, w którym magazynuje się nadwyżka wody. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów