Dzieci poczęte w tym miesiącu są najzdrowsze

Martyna Wojciechowska 27.06.2018
Dziecko
Fotografia: Shutterstock

Poznaj szczegółowe wyniki badań.

Miesiąc, w którym zajdziesz w ciążę, ma większe znaczenie niż mogło ci się wydawać. Naukowcy dowiedli, że dzieci poczęte w grudniu są najzdrowsze. Sprawdźcie szczegóły.

Zobacz także: Ksiądz Franciszek poucza Polki. Mąż po pracy potrzebuje odpoczynku, kobieta musi "cierpliwie poczekać"

Grudzień to najlepszy miesiąc na zajście w ciążę

Naukowcy z Uniwersytetu w Indianie postanowili sprawdzić, jakie znaczenie dla zdrowia dziecka ma termin, w którym zachodzimy w ciążę. W tym celu badacze przeprowadzili badanie na grupie 270 tysiącach przyszłych mam między 2004 a 2009 rokiem.

Z analiz naukowców wynika, że najwięcej szczęśliwie donoszonych ciąż dotyczyło dzieci poczętych w grudniu. Paul Winchester z Uniwersytetu w Indianie twierdzi, że ma to związek z rytmem natury i witaminą D, która ma wpływ na prawidłowy rozwój układu kostnego i odporność.

Dzieci poczęte w grudniu przychodzą na świat pod koniec lata, więc matki w II i III trymestrze ciąży mają pod dostatkiem słońca, czyli witaminy D - twierdzi Paul Winchester.

Z tymi wynikami zgadzają się też badacze z Uniwersytet Cambridge w Wielkiej Brytanii. Twierdzą, że dzieci urodzone latem są zdrowsze od tych, które przyszły na świat zimą.

Zobacz także: Gwiazdy, które przyznały się do depresji poporodowej. Opowiedziały o ciężkich chwilach

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów