Dryfujący hotel w Japonii już wkrótce będzie dostępny dla turystów

Karol Decka 21.04.2017
Hotel na wodzie
Fotografia: twitter.com/Damin_EN500/

Goście parku rozrywki będą mogli się zdrzemnąć pomiędzy atrakcjami.

Japonia znana jest z innowacyjnych rozwiązań budowlanych. Często dowiadujemy się o ogromnych mostach, wysokich wieżowcach lub o zaawansowanej technologii. Tym razem japońscy inżynierowie chcą stworzyć dryfujący hotel w kształcie kuli.

W Japonii znajduje się park rozrywki, który stylem przypomina holenderskie miasteczko z idealnie odwzorowanymi budynkami w naturalnej skali. Japończycy nie muszą opuszczać Azji, aby spędzić weekend w europejskim mieście.

Jak informuje Metro.co.uk, zarządzający Huis Ten Bosch wpadli na pomysł, aby stworzyć nową atrakcję dla swoich gości. Projektanci stworzyli plany mieszkalnych kapsuł w kształcie kuli, które docelowo mają dryfować na wodach zatoki.

Kuliste pokoje hotelowe będą spokojnie dryfować po zatoce Omura. Wypuszczone wieczorem, rano dotrą do wybrzeży bezludnych wysp, gdzie czekać będą kolejne atrakcje parku. Hotele mają być pozbawione silników, a siłą napędową ma być wyłącznie prąd morski.

Park w Japonii
Fotografia: www.instagram.com/p/BTDk3OaBZwv/

Park Huis Ten Bosch stylizowany jest na holenderskie miasteczko

Bezpieczeństwo i wygoda

Każda kapsuła będzie w stanie pomieścić do 4 gości, którzy spędzą noc dryfując na wodzie. Na samej górze znajduje się sypialnia z wygodnym łóżkiem. Szklany dach ma pozwolić na obserwację gwieździstego nieba, jest też idealnym sposobem na wprowadzenie większej ilości światła do pomieszczenia.

Na dole kuli znajdować się będzie dobrze wyposażona łazienka z toaletą i prysznicem. Okna dolnego pokładu mają być umiejscowione tak, aby oferować doskonały widok, jednocześnie zapewniając prywatność.

W pomieszczeniach nie przewidziano tworzenia kuchni, ponieważ dryfujący hotel ma służyć głównie do drzemki w trakcie krótkiej podróży. Jedzenie i napoje dostępne będą w restauracjach na terenie parku.

Realizacja projektu zaplanowana jest na koniec 2017 roku. Kosz jednego noclegu wynosić ma 40 000 jenów, czyli około 1460 złotych. Nie jest to tania atrakcja, ale z pewnością dostarcza niesamowitych wrażeń.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów