Na czym polega dostawa bezkontaktowa? Ta opcja sprawdza się świetnie w dobie koronawirusa

Zuzanna Morska 19.03.2020
Kurier
Fotografia: Shutterstock

Szalejący na świecie koronawirus sprawił, że pozamykane zostały szkoły, instytucje publiczne, ale też kina, sklepy czy restauracje. Wciąż jednak można kupować online. Czy to jednak na pewno jest bezpieczne? Tak, jeśli zastosujemy się do kilku zasad. Między innymi skorzystamy z dostawy bezkontaktowej! Na czym ona polega?

Koronawirus doprowadził do tego, że władze wielu państw musiały podjąć radykalne środki, aby ochronić zdrowie i życie obywateli. M.in. w Polsce pozamykane zostały szkoły, przedszkola, kina, teatry, muzea, ale też restauracje i galerie handlowe. Nie oznacza to jednak, że nie można robić zakupów przez internet. Wciąż można zamawiać ubrania z najnowszych kolekcji, książki czy potrzebne produkty za pośrednictwem sklepów internetowych. Można zamówić je z dostawą do domu, do wybranego punktu albo do paczkomatu.

Restauracje wciąż działają, ale oferują swoim klientom jedzenie z dostawą. Ale czy taka dostawa w dobie koronawirusa jest bezpieczna? Na szczęście o tym też pomyślały firmy zajmujące się dostarczaniem klientom wybranych produktów i usług. Teraz rekomendują one dostawę bezkontaktową. Na czym ona polega i kto już ją stosuje?

Dostawa bezkontaktowa - na czym polega

Dostawa bezkontaktowa stosowana przez kupujących internetowo lub telefonicznie to tak naprawdę dostawa do paczkomatu. Ale w dobie koronawirusa popularniejsza stała się inna wersja dostawy bezkontaktowej. Chodzi mianowicie o dostarczenie produktu czy jedzenia pod nasze własne drzwi, ale bez konieczności płacenia kurierowi, odbierania paczki z jego rąk czy jakiegokolwiek kontaktu z nim.

Dostawa bezkontaktowa polega na tym, że kupujemy produkt bądź jedzenie przez internet, następnie wybieramy opcję dostawy bezkontaktowej, kurier do nas przyjeżdża, podchodzi pod nasze drzwi, zostawia paczkę, dzwoni do drzwi, a następnie odchodzi. W ten sposób daje nam sygnał, że przyjechał, ale my odbieramy paczkę tak, aby nie musieć mieć z kimkolwiek obcym kontaktu.

To świetna forma dostarczania paczek w obliczu pandemii koronawirusa, który zbiera coraz większe żniwo. Taką dostawę oferuje już wiele firm - w tym Pyszne.pl czy UberEast, z których korzysta tak wiele osób.

Dostawa bezkontaktowa - kto oferuje tę usługę

Dostawę bezkontaktową zaczęły proponować m.in. Pyszne.pl i UberEats. Popularne platformy, które skupiają liczne restauracje, musiały wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów w tak trudnym czasie.

Pyszne.pl poinformowało o swojej decyzji na facebookowym profilu. Także tutaj przedstawiciele marki wytłumaczyli, na czym polega dostawa bezkontaktowa. Opcja ta dotyczy wszystkich restauracji, które działają w ramach Pyszne.pl. Dostawcy dowożą klientom jedzenie, dzwonią do drzwi i zostawiają paczkę na wycieraczce. Trzeba jednak pamiętać, że opcja ta dostępna jest tylko przy płatności online.

Z kolei UberEats dostarczy nam jedzenie po uprzednim opłaceniu go online, ale w taki sposób, że kierowca położy je pod drzwiami, zadzwoni, odsunie się na bezpieczną odległość i poczeka aż odbierzesz zamówienie.

Co sądzicie o takiej propozycji marek?

Ten projekt robi furorę na całym świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów