Mycie szyb w samochodzie - jak je umyć nie zostawiając smug?

Julita Buczek 06.05.2019 AKTUALIZACJA: 05.02.2020
mycie szyb w samochodzie
Fotografia: Shutterstock

Dowiedz się, jak dokładnie umyć szyby w aucie nie zostawiając przy tym smug.

Dobrze umyte szyby w samochodzie z pewnością są jednym z elementów, który ochroni nas przed ewentualnym wypadkiem. Oczywiście mają również wpływ na wygląd naszego pojazdu. Dzięki umytym szybom będzie nam się zdecydowanie lepiej prowadzić auto. Sprawdźcie, jak wyczyścić szyby w aucie.

Zobacz także: Jak odkamienić pralkę? Mamy kilka domowych sposobów!

Mycie szyb w aucie

Na rynku jest bardzo dużo różnych produktów, które z pewnością poradzą sobie z uporczywymi śladami na naszych szybach. Dzięki odpowiednim substancjom myjącym będziemy mogli dopasować konkretne środki do naszych potrzeb. Substancje, które znajdziesz w sklepie, zapobiegają parowaniu szyb, usuwają insekty, a nawet opóźniają osadzanie się kurzu. Głównym zadaniem tego typu środków czyszczących jest usuwanie kurzu oraz tłustych plam z czyszczonej powierzchni.

  • Wiele produktów do mycia szyb zawiera w sobie polimery, dzięki którym powierzchnie są bardzo łatwo chronione przed ponownym zabrudzeniem. Polimery wypełniają mikrorysy, dzięki temu powierzchnia staje się gładsza i można ją zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości.

Mycie szyb samochodowych bez smug

  1. Aby zapobiegać powstawaniu smug, należy pamiętać o wyczyszczeniu wycieraczek samochodowych. Najlepiej zrobić to szmatką lub kawałkiem papieru. Latem wystarczy to robić raz na kilka tygodni, ale zimą warto robić to nawet codziennie.
  2. Należy również pamiętać o dokładnym wypolerowaniu szyb. Dzięki temu nie będzie znać widocznych smug oraz zacieków, które przecież wyglądają nieestetycznie.
  3. Szkło to jeden z najtwardszych materiałów, a polerowanie szkła jest bardzo trudnym i wymagającym zadaniem. Praca jest bardzo męcząca, a czasem nie przynosi zamierzonego efektu.
  4. Jeśli chcemy dobrze wypolerować szyby, należy wykorzystać do tego starą gazetę, którą trzeba zgnieść i nią polerować powierzchnię.

Oprócz gotowych środków myjących można również przygotować płyn samemu. Okna można myć płynem do mycia naczyń lub wodą z dodatkiem octu (stosunek 1:1). Ocet świetnie radzi sobie z tłuszczem oraz brudem, dzięki swoim właściwościom dodatkowo nabłyszcza myte powierzchnie. Istnieje również inny sposób na mycie okien, można 2,5l wody wymieszać z wyciśniętym sokiem z całej cytryny. Tak przygotowana mieszanka sprawdzi się, jeśli będziemy chcieli, aby nasze szyby były odświeżone.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów