Łabędź origami to efektowna figurka z papieru. Jak ją zrobić?

Zuzanna Morska 02.04.2020
Łabędź origami
Fotografia: Shutterstock

Nie macie pomysłu na to, jak spożytkować wolny czas? Koniecznie zabierzcie się za robienie figurek origami! To kreatywne zajęcia sprawi, że przyjemnie spędzicie kilka godzin i będziecie mogli cieszyć się satysfakcjonującymi efektami. Jakie figurki origami robić? Zacznijcie od łabędzia origami! Oto instrukcja, jak go wykonać.

Łabędź origami to jedna z najpopularniejszych figurek origami. Ta japońska sztuka składania papieru jest bardzo popularna na całym świecie i właśnie dzięki niej możemy układać z kwadratowych kartek papieru efektowne wzory. Na co zwrócić uwagę podczas robienia łabędzia origami? Czy da się go zrobić z jednego kawałka papieru, czy jednak lepiej zrobić z niego origami modułowe? Oto instrukcja krok po kroku.

Łabędź origami - jak wygląda

Zrobienie łabędzia origami wcale nie jest trudne - choć na pierwszy rzut oka może się takie wydawać. Możemy go zrobić na kilka różnych sposobów, ale najłatwiej jest zrobić łabędzia origami za pomocą sztuki tradycyjnego origami.

Warto też zwrócić uwagę na to, że łabędź origami jest często mylony z żurawiem origami - jeśli się przyjrzymy, wyglądają jednak zupełnie inaczej. Są one mylone głównie dlatego, że żuraw origami to najpopularniejsza figurka tworzona za pomocą tej techniki składania papieru. W Japonii bowiem żuraw symbolizuje życie i szczęście. Niemal każdy ma go w swoim domu i łatwo znaleźć w sieci instrukcje do zrobienia go. My jednak skupimy się teraz na robieniu łabędzia origami.

Łabędź origami - instrukcja krok po kroku

Aby zrobić łabędzia origami musimy przygotować sobie pojedynczą kwadratową kartkę papieru. Może być biała - wówczas łabędź ma kolor rzeczywistego ptaka, ale można też nieco urozmaicić origami przygotowując je z kartki papieru, która po obu stronach ma zupełnie różne kolory.

Jak zrobić łabędzia origami? Oto instrukcja krok po kroku.

1. Ustaw kwadratową kartkę papieru jak romb. Teraz zegnij kartkę dokładnie w połowie, aby wyznaczyć sobie oś dalszej pracy.

2. Rozegnij kartkę do pozycji wyjściowej. Boczne rogi kwadratu (rombu) zegnij do linii środkowej. W ten sposób otrzymasz coś na kształt latawca. Odgięta strona powinna leżeć u dołu.

3. Teraz zginamy boki latawca do środka jak harmonijkę. Na tym etapie powinniśmy otrzymać coś na kształt wydłużone i wąskiego latawca.

4. Zwróć uwagę, gdzie znajduje się mniej więcej środek przygotowanego kształtu. Dolną część "rożka" zagnij właśnie w środkowym miejscu. Następnie odegnij końcówkę zagiętego rożka w drugą stronę, aby utworzyć głowę. Zegnij jeszcze łabędzia wzdłuż na pół, aby nadać mu pożądany kształt. I gotowe!

Taki łabędź origami to naprawdę prosta, a jednocześnie efektowna figurka. Możesz przygotować z niej nawet ozdoby do domu. Napełnij płaską przezroczystą wazę bądź miskę wodą i ułóż na jej tafli trzy jednolite łabędzie. Każdy, kto do ciebie przyjdzie, będzie zachwycony twoim pomysłem!

Jeżeli nasza instrukcja nie do końca ci pomogła, poniżej znajdziesz instrukcję w formie obrazkowej i filmowej. Teraz na pewno nauczysz się, jak zrobić łabędzia origami.

shutterstock_138154739
Fotografia: Shutterstock

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów