Dlaczego ładowanie telefonu w nocy nie jest dobrym pomysłem? Specjaliści przestrzegają przed konsekwencjami

Anna Respondek 28.09.2017
Ładowanie telefonu
Fotografia: Pexels

Może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Większość ludzi, kładąc się spać, podłącza swój telefon do ładowania, aby następnego dnia rano móc się cieszyć w pełni naładowaną baterią. Specjaliści przestrzegają jednak przed takim zachowaniem. Ich argumenty powinny przekonać najbardziej opornych. 

Smartfony do poprawnego działania potrzebują coraz więcej energii. Ludzie nie rozstają się ze swoimi telefonami, które nie służą już jedynie do kontaktu z drugim człowiekiem. Komórki stały się "oknem na świat", aparatem fotograficznym i wieloma innymi rzeczami w jednym małym urządzeniu. Intensywne użytkowanie prowadzi do szybszego rozładowywania baterii w trakcie dnia.

Zobacz także: Jak ładować nowy telefon? Poradnik.

Dlatego może się wydawać, że pozostawienie telefonu podłączonego do ładowarki na całą noc jest dobrym pomysłem. Wręcz przeciwnie, według specjalistów prowadzi to do osłabienia baterii i szybszej utraty energii. 

Jeśli ładujesz telefon w nocy, to tak, jakby w trakcie roku był podłączony do prądu 3 do 4 miesięcy. Pomimo tego, że twórcy telefonów starają się "ukryć" taki scenariusz, zdolności baterii, traktowanej w ten sposób, znacznie maleją - twierdzi Hatem Zeine w wywiadzie z Time. 

A oprócz tego, jest to olbrzymie marnowanie energii elektrycznej. 

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów