Czy powinniśmy myć zakupy po przyniesieniu ze sklepu? Ekspert nie ma wątpliwości!

Alicja Górka 06.04.2020
zakupy koronawirus
Fotografia: Shutterstock

Odpowiedzi udzielił specjalista chorób zakaźnych i kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Będziecie zaskoczeni jego stanowiskiem.

W związku z coraz większymi obostrzeniami na całym świecie wywołanymi koronawirusem. Wiele osób zastanawia się, czy po przyjściu ze sklepu umyć swoje zakupy. Na to pytanie postanowił odpowiedzieć doktor habilitowany, który gościł w programie "Koronawirus. Raport" w TVN24. Sprawdźcie, jak odpowiedział.

Czy powinniśmy myć zakupy po przyniesieniu ze sklepu?

W programie zostało również pytanie: "Czy powinniśmy myć zakupy po przyniesieniu ze sklepu?". Z pewnością trapi ono niejedną osobę w dzisiejszej sytuacji. Doktor habilitowany Ernest Kuchar postanowił odpowiedzieć na to pytanie.

Jak wiemy, wprowadzono w sklepach obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych. Prawdopodobieństwo, że produkty spożywcze są skażone, jest bardzo niskie. Dla bezpieczeństwa, jeśli coś możemy umyć, to róbmy to. Wirus jednak przenosi się drogą kropelkową. Nie skupiajmy się na zakażeniu przez przedmioty, skupmy się na kontaktach międzyludzkich. Głównie zarażamy się od chorych, a nie od paczki cukru - powiedział w programie.

Myjecie swoje zakupy?

Zobacz także: 39-letni listonosz dostarczał już pocztę przebrany za gladiatora i cheerleaderkę. Tak poprawia ludziom humor w czasie pandemii

Quiz o gwiazdozbiorach
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz gwiazdozbiory?

Quiz o gwiazdozbiorach

1. Czy gwiazdozbiory określa Międzynarodowa Unia Astronomiczna?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów