10 cytatów z Kubusia Puchatka, które zmotywują cię do refleksji

Malwina Wasilewska 15.06.2020
Kubuś Puchatek
Fotografia: Shutterstock

Kubuś Puchatek to postać, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Cytaty pochodzące z bajki poświęconej temu bohaterowi są uważane za kultowe. Poznajcie złote myśli o przyjaźni i miłości wypowiedziane przez Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Jedną z najpopularniejszych bajkowych postaci, która inspiruje nie tylko dzieci, ale i dorosłych jest Kubuś Puchatek. Cytaty pochodzące z książek o Kubusiu Puchatku od lat skłaniają nas do refleksji. Są ponadczasowe i uniwersalne, dlatego cieszą się tak wielką popularnością. Poniżej przedstawiamy kilka najpiękniejszych cytatów, które uczą nas życiowej mądrości.

Kubuś Puchatek - cytaty

Znasz przygody Kubusia Puchatka? Cytaty z tej bajki zainspirują cię do refleksji na temat twojego życia, miłości i przyjaźni.

1. Jeśli spadniesz na kogoś, nie wystarczy powiedzieć, że nie chciałeś. W końcu ten ktoś też wcale nie chciał, żebyś na niego spadał.

2. – Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

3. Nie dziw się, jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody.

4. Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.

5. – Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

6. Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy… kiedy kogoś lubimy… za bardzo.

7. Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.

8. – Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:
– To mój ulubiony dzień.

9. – A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

10. Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.

"Kubuś Puchatek" - cytaty. Autor: Alana Alexandra Milne:

Co najbardziej drażni mężczyzn w wyglądzie kobiet? Te rzeczy zdecydowanie nie przypadają im do gustu. Słusznie?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów