Cottagecore to trend, który praktykuje coraz więcej ludzi. Niebawem wygra z duńskim hygge!

Paulina Ermel 13.08.2020
Angielska wieś
Fotografia: Shutterstock

To trend, który podbija social media. I coraz więcej osób go wypróbowuje. Na czym polega cottagecore?

Jeszcze do niedawna "cały internet" i jego zagorzali użytkownicy szaleli na punkcie duńskiej filozofii szczęścia hygge. Słowo to oznacza komfort, wygodę, przytulność i odnosi się do życia w taki sposób, aby osiągnąć wewnętrzną równowagę, spokój, poczucie bezpieczeństwa i szczęście.

Teraz jednak hygge wypiera zupełnie nowy trend i filozofia. Mowa o cottagecore. Brzmi egzotycznie, a na czym polega? Koniecznie sprawdźcie!

Cottagecore - nowy trend, który wypiera hygge

Cottagecore nie jest nowym zjawiskiem, ale na pewno na dobre zadomowiło się w naszej świadomości, dzięki... pandemii koronawirusa. Już od kilku miesięcy izolujemy - lub dystansujemy - się od innych. Wszystko po to, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, która zmieniła nasze życie. Przez to też szukamy pomysłów na to, jak spędzać wolny czas bezpiecznie.

I właśnie w tym momencie wkracza cottagecore - trend, który celebruje powrót do tradycyjnych umiejętności i rzemiosł, takich jak żerowanie, pieczenie i garncarstwo. Bardzo ważne w praktykowaniu cottagecore jest czerpanie przyjemności z małych i przede wszyskim codziennych rzeczy. Picie kawy na fajnie zagospodarowanym balkonie czy czytanie książki w zaciszu działki, na której rosną pomidory i maliny, to tylko niektóre z przykładów życia wg cottagecore.

Cottagecore to powrót do natury, do wsi i wiejskiego stylu życia. W odróżnieniu od hygge, które kultywuje minimalizm, cottagecore we wnętrzach "toleruje" zagracenie, zbieractwo i maksymalizm.

Co sądzicie o tym trendzie?

Ten projekt robi furorę na całym świecie. Na zdjęciach pozują gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami!          

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów