Buduje domy z plastikowych butelek. Efekt z pewnością was zaskoczy!

Julita Buczek 25.04.2019
piękne domy z butelek
Fotografia: East News

Te domy zachwycają, a są zbudowane z plastikowych butelek. Ciekawy projekt pewnego Kanadyjczyka!

Ostatnio pisaliśmy o akcji Greenpeace pod siedzibą Nestlé, która miała pokazać poważny problem, jakim są odpady produkowane przez duże firmy. Dzisiaj zajmiemy się inną akcją, która, jak się okazuje również ma na celu ratowanie naszej planety.

Zobacz także: Niesamowita akcja #ToChybaTwoje może skłonić do myślenia!

Buduje domy z plastikowych butelek

Pewien Kanadyjczyk postanowił wykorzystać puste, plastikowe butelki w dość nietypowy sposób. Kiedy Robert Bezeau przeprowadził się do Bocas del Toro zaczął budować domy z pustych butelek. Jak się okazuje, jego celem jest zebranie zalegających w mieście opakowań i wykorzystanie ich przy budowie domów. Jego projekt zyskał bardzo duże zainteresowanie, dlatego artysta postanowił wydać oficjalne oświadczenie.

Chcę, aby społeczeństwo uświadomiło sobie, w jak wielu dziedzinach życia możemy ponownie użyć plastikowych butelek. Mogą być one wykorzystane do: izolacji domu, tworzenia tymczasowych schronień przy klęskach żywiołowych, budowania schronień dla zwierząt w gospodarstwach, budowania basenów, tworzenia zlewni wody, budowania szamba, dróg wodnych w rolnictwie, budowy magazynów handlowych, budowy stodół, budowy dróg.

Wybudowane przez Roberta domy prezentują się naprawdę dobrze, jednak ich budowa, nie jest jedynym celem mężczyzny. Chce on, aby społeczeństwo było bardziej uświadomione na temat ochrony środowiska. Bezeau prowadzi również stronę internetową, na której każdy miłośnik naszej plany dowie się, w jaki sposób jeszcze bardziej dbać o naturę.

Co myślicie o takim wykorzystaniu pustych butelek?

Zobacz także: Przez 4 lata nie wyrzucał śmieci. Ten fotograficzny projekt wami wstrząśnie!

Lubicie adrenalinę? Mamy dla was 9 miejsc, które odwiedzić mogą jedynie ludzie o naprawdę mocnych nerwach!    

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów