Soczewki i sport. Uprawiając sport zamień okulary na soczewki kontaktowe

Sylwia Bagińska 16.07.2018
Soczeki kontaktowe, a sport

Myślisz, że przez okulary musisz zrezygnować z aktywnego uprawiania sportu? Nie poddawaj się! Dzięki soczewkom kontaktowym możesz aktywnie spędzać czas, swobodnie grać w piłkę lub jeździć na rowerze.

Każdy, kto uprawia sport, zawodowo lub rekreacyjnie wie, jak ważny jest komfort i bezpieczeństwo. Osoby, które z powodu wady wzroku zmuszone są nosić okulary, zdają sobie również sprawę z tego, jak mogą one przeszkadzać w sportowych aktywnościach.

Zobacz także: Jak prawidłowo dobrać soczewki kontaktowe? [PORADNIK dla nowego użytkownika]

Na szczęście z pomocą przychodzą soczewki kontaktowe, które po odpowiednim dopasowaniu są zupełnie niewyczuwalne. Nie zsuwają się i nie spadają jak okulary. Nie można ich rozbić i wbrew powszechnie panującej opinii, trudno jest je zgubić. To praktyczne rozwiązanie dla wszystkich miłośników sportu, którzy cenią sobie wygodę, funkcjonalność i swobodę.

Soczewki zapewniają większą swobodę

Nie każdy, kto ma wadę wzroku, nosi na co dzień soczewki kontaktowe. Jednak z wielu powodów nawet miłośnicy okularów zakładają soczewki przed aktywnością sportową. Dlaczego? Bo są wygodniejsze niż okulary.

Soczewki mają również jedną, niezwykle ważną zaletę. Nie tylko korygują wadę wzroku, ale też w odróżnieniu od okularów, lepiej odwzorowują widzenie peryferyjne – inaczej mówiąc widzenie obwodowe. To szczególnie ważne w przypadku dyscyplin sportowych, które wymagają koncentracji i spostrzegawczości (np. gra w piłkę nożną). 

Co sprawia, że soczewki doskonale nadają się do uprawiania sportu?

  1. Soczewki nie ześlizgują się z nosa, kiedy się pocisz.
  2. Nie rozbiją się, dzięki czemu nie poranią twarzy, jak mogłyby zrobić to okulary.
  3. Nie podskakują na nosie w trakcie wykonywania ćwiczeń.
  4. Mieszczą się pod kaskiem i goglami narciarskimi.
  5. Nie zaparują i nie zachlapią się, zapewniają dzięki temu dobrą widoczność w różnych warunkach atmosferycznych.
  6. Zapewniają wyraźny obraz i pełne pole widzenia, możesz więc swobodnie śledzić ruch piłki.

Uprawianie sportu w soczewkach jest wygodne, dzięki temu, że soczewki są elastyczne i odpowiednio dopasowują się do kształtu oka. Jeśli są prawidłowo dopasowane nie powinny być wcale wyczuwalne.

Osoby, które na co dzień noszą okulary, nie powinny się obawiać dyskomfortu. Soczewki zapewniają wyraźne widzenie i wygodę podczas uprawiania aktywności fizycznej.

Soczewki jednodniowe są łatwiejsze w użyciu

Choć duży komfort i swobodę zapewniają każde soczewki, to do uprawiania sportu lepiej sprawdzają się soczewki jednodniowe np. Biotrue® ONEday. Soczewki miesięczne mogą się zanieczyścić do tego stopnia, że nie będą nadawały się do użytku. Z tego względu lepiej stosować jednodniówki, które można wyrzucić od razu po użyciu.

Jednodniowe soczewki dobrze sprawdzą się również podczas wyjazdów na narty lub na pieszych wycieczkach górskich, gdy trudniej o odpowiednią higienę i prawidłowe przechowywanie. Nie musisz wtedy pamiętać o zabraniu ze sobą specjalnego pudełeczka i płynu.

Soczewki jednodniowe Biotrue® ONEday są bezproblemowe, można je zdjąć i wyrzucić po zakończonej aktywności. Nie trzeba martwić się czyszczeniem i dalszym przechowywaniem soczewek, jak w przypadku tych wielorazowego użytku.

fot. Bausch+Lomb
Fotografia: Bausch+Lomb

Zobacz także: Kto może używać soczewek kontaktowych?

780x100_zamykajaca
Zagłosuj

Która z zalet stosowania soczewek podczas uprawiania sportu jest Twoim zdaniem najcenniejsza?

Liczba głosów:

Akcja partnerska - Spełniaj marzenia dzięki soczewkom.

Oceń artykuł