20.10.2017 16:25

To miejsce w samolocie uznawane jest za najlepsze. Stewardessa zdradza dlaczego

Powód jest przekonujący.

Wnętrze samolotu

Fotografia: Pixabay

Latanie samolotem jest coraz popularniejszą formą transportu. Korzystają z niej zarówno te osoby, które muszą przemierzyć pół globu, jak i te, które chcą jak najszybciej dostać się z jednej miejscowości do drugiej na terenie jednego kraju. 

Dla wielu pasażerów wybór miejsca w samolocie jest niezwykle ważny. Część osób chce siedzieć przy oknie, aby podziwiać widoki, inni jedyne o czym marzą, to miejsca z dala od skrzydeł samolotu i jego ogona. Była stewardessa Annie Kingston wyjawiła, które miejsca są najlepsze i jakie wiążą się z nimi korzyści. 

"

Pasażerowie najczęściej wybierają miejsca z przodu samolotu, myśląc, że jako pierwsi będą mogli zamówić posiłek. Na tym się kończą zalety tego miejsca, jeśli chodzi o obsługę - powiedziała, o czym można przeczytać na stronie Wp.pl.  "

Wbrew pozorom to zupełnie inne miejsca okazują się tymi najlepszymi. 

"

 Pasażerowie widzący, że ktoś zamawia drinka, sami nabierają na niego ochoty. Gdy obsługujemy osoby siedzące z tyłu, mało kto na to zwraca uwagę - wytłumaczyła. "

Według Annie to pasażerowie siedzący z tyłu są najszybciej obsługiwani, ponieważ na ich prośby można odpowiedzieć dyskretnie, bez "przedzierania" się przez cały samolot. 

Czyli strach przed siedzeniem z tyłu należy przezwyciężyć. ;)

giphy-downsized