04.05.2018 12:01

Wiosenne porządki na twarzy

Zmieniasz garderobę na wiosnę? Zadbaj o wiosenną szatę na twarzy! Szarej, zmęczonej po zimie cerze mówimy nie i z Agnieszką Zielińską Skin Ekspertem podpowiadamy, jak z twarzą wejść w wiosnę i w jakich sytuacjach posiłkować się zabiegami medycyny estetycznej. Uwaga Panowie, dla Was też coś mamy.

Dagmara Kowalska i Agnieszka Zielińska

Fotografia: Chillizet

Skóra oczyszcza się samoczynnie, czego nie widać gołym okiem. Dobrze jest jednak pomóc jej przy zmianie pór roku, by dodawała nam uroku, odejmowała lat i przy okazji była naszą wizytówką.

 - Szara, zgrubiała i wysuszona cera to najczęstsze pozostałości po zimie. Do tego dorzućmy nieprawidłową pielęgnację np. złuszczanie twarzy grubym peelingiem i katastrofa gotowa – ocenia Agnieszka Zielińska Skin Ekspert. – A wystarczy porządnie nawilżyć twarz, szyję i dekolt, a potem użyć peelingu enzymatycznego lub kwasowego. Skóra odwdzięczy się spłyceniem drobnych zmarszczek i właściwym kolorytem – tak do dbania o siebie, zachęca nasz gość.

Agnieszka Zielińska poleca pielęgnację twarzy także mężczyznom. – Codzienne golenie niszczy skórę, a zachęcenie panów do zadbania o nią jest niezwykle trudne. Pójdźmy więc na kompromis: jeden krem odżywczy nakładany na dzień i na noc, a skóra zacznie się regenerować – podpowiada nasz ekspert. Nie wymaga to żadnego wysiłku, wystarczy pożyczyć krem od swoich partnerek lub mam – zdziała cuda.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Dagmary Kowalskiej z Agnieszką Zielińską. Znajdziecie w niej podpowiedzi w jakich okolicznościach i z jakimi zabiegami medycyny estetycznej warto się zaprzyjaźnić.