05.12.2016 20:55

W Tygodniu płyty rządzi Tom Krell, czyli How To Dress Well

Czwarty krążek artysta określa słowami: "przejrzystość", "radość", "bezpośredniość".

Tom Krell - How To Dress Well

Fotografia: materiały promocyjne

Pod nieoczywistym pseudonimem How To Dress Well kryje się piosenkarz Tom Krell, który pod koniec września popełnił już swoje czwarte, długogrające wydawnictwo "Care".

Materiał powstawał przez około pół roku i zaowocował w 11 nowych piosenek. Jednym z singli promujących ją jest "Lost Youth/ Lost You”, któremu towarzyszy teledysk, wyreżyserowany przez Bena Trickelbanka. Na płycie "Care" Krell sięga po wiele różnorodnych stylów i emocji. Posiada doktorat z filozofii, dlatego stara się zrozumieć jakie jest prawdziwe znaczenie człowieka w świecie, posługując się przy tym muzyką.

"Care" to w dużej mierze płyta popowa, będąca naturalnym krokiem na drodze ewolucji Krella. Tom z bardziej spokojnych melodii sięga na niej do bardziej synthowych i alt- popowych dźwięków nadając swojej twórczości nowy kierunek muzyczny.

"Care" to płyta ekstatyczna i szczera w całości wyprodukowana przez Toma Krella, ale nie tylko. Maczali w niej palce również tacy producenci jak: Jack Antonoff, Dre Skull, CFCF oraz Kara-Lis Coverdale.