Rozpoczęła się druga edycja plebiscytu Warszawianka Roku 2019

Redakcja 17.05.2019
Rozpoczęła się druga edycja plebiscytu Warszawianka Roku 2019
Fotografia: Shutterstock

Druga edycja plebiscytu właśnie się rozpoczęła. Zgłoszenia kandydatek do Nagrody można nadsyłać do 16 czerwca.

Podczas drugiej edycji plebiscytu uhonorowana zostanie kobieta, która swoją działalnością zawodową lub społeczną w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy. Dla której ważne jest upowszechnianie otwartości, tolerancji, równouprawnienia oraz wartości demokratycznych. To osoba, która może poszczycić się osiągnięciami w swojej dziedzinie, ale również działalnością na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej.

Warszawianka Roku 2019

Zgodnie z założeniami plebiscytu, możliwe jest przyznanie tytułu specjalnego, tematycznie związanego z kontekstem społecznym bieżącej edycji. W 1918 roku, kobiety w Polsce wywalczyły prawa wyborcze. To był kamień milowy na drodze do równouprawnienia w Polsce. Z tej okazji zeszły rok został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Rokiem Praw Kobiet.

Rocznica ta zbiegła się z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego, w pierwszej edycji plebiscytu wybieraliśmy „Warszawiankę Stulecia”. 

Warszawianka Przemian – tytuł specjalny 2. edycji plebiscytu

Z uwagi na tegoroczne obchody 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz 30-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce, zostanie przyznany tytuł specjalny – „Warszawianka Przemian”.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów