Chillizet Live Sessions: Natalia Kukulska i Yannick Bovy na Dworcu Głównym w Krakowie!

Emilia Klima 05.02.2018
Chillizet Live Sessions: Natalia Kukulska i Yannick Bovy na Dworcu Głównym w Krakowie!

Przed nami kolejna odsłona koncertu z cyklu Chillizet Live Sessions. Już 11 lutego dwójka wspaniałych artystów wystąpi w Krakowie.

Natalii Kukulskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Piosenkarka, autorka tekstów i producentka. Zadebiutowała w latach 80-tych śpiewając piosenki dla dzieci. Prężnie działa na scenie od ponad 30-stu lat, potwierdziła to swoim ostatnim, dziewiątym w karierze albumem studyjnym „Halo Tu Ziemia”.

Większość kompozycji na tej płycie została stworzona przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevsky’m i Marcinem Górnym. Ideą całej płyty był zapis żywych emocji i muzycznych pomysłów, będących efektem wspólnego grania podczas muzycznego wyjazdu całego zespołu w góry. Tam powstała większość piosenek. Dzięki temu album ma w sobie żywiołowość, rodzaj koncertowej energii ale również nie ucieka esencja czyli jakość kompozycji. Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów, żywa, dynamiczna perkusja i charakterystyczny, coraz mniej uładzony, chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona artystki.

Drugim artystą występującym na Dworcu Głównym w Krakowie jest Yannick Bovy – okrzyknięty „belgijskim Michaelem Bublé”. Jego nowa, trzecia płyta „Love Swings” powstała z inspiracji legendarnym, jazzowym, belgijskim artystą Wilem Turą. W 2015 roku Yannick zostałem poproszony o nagranie piosenki na tribute album dla Wila Tury – najbardziej wpływowego belgijskiego artysty wszechczasów. Wykonał przepiękny utwór „Toen Nat King Cole van liefde zong” (When Nat King Cole sang about love). Wil osobiście zadzwonił, żeby mu pogratulować, wtedy sporo rozmawiali o muzyce, przede wszystkim swingu i jazzie.

Poszukiwanie materiału na płytę zabrało artyście ponad rok. Z oszałamiającej ilości amerykańskich standardów, ostatecznie na płytę zostały wybrane m.in. takie niezapomniane utwory jak „Let There Be Love”, „Every Time We Say Goodbye” czy „Nice Work If You Can Get It”.

Natalia Kukulska i Yannick Bovy już 11 lutego wystąpią na Dworcu Głównym w Krakowie z cyklu Chillizet Live Sessions o 14:30. Wstęp Wolny. Zapraszamy!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów