14.04.2017 09:51

#3PM. Gorillaz, Banks i J. Bernardt

Wielki powrót Gorillaz zwiastuje "Andromeda", Banks ku zaskoczeniu fanów prezentuje balladę "Crowed Places", J. Bernardt odsłania trzeci singiel promujący debiutancki, solowy krążek.

Gorillaz, Banks i J. Bernardt

Fotografia: materiały promocyjne

Gorillaz – „Andromeda” (Bonobo Remix)

Piąty album jednej z najbardziej tajemniczych grup muzycznych na świecie – Gorillaz ujrzy swiatło dzienne już 28 kwietnia. Krążek powstawał między innymi w Londynie, Paryżu, Chicago i na Jamajce. Członkowie zespołu zaprosili do współpracy nad nim znamienite grono muzyków, wśród nich znalazł się między innymi Jehnny Beth (Savages), Danny Brown, Benjamin Clementine, De La Soul, Anthony Hamilton, Zebra Katz, Kelela, Pusha T, Kali Uchis , czy raper D.R.A.M.

Wspólnie z tym ostatnim powstał utwór „Andromeda”. Jak mówi sam Albarn, tytuł piosenki wziął się od nazwy klubu, do którego w piątkowe wieczory chadzał posłuchać soulu będąc nastolatkiem. Jest on dedykowany także niedawno zmarłej przybranej matce muzyka, która interesowała się astronomią. W #3PM prezentujemy wersję bardziej chilloutową utworu, zremixowaną przez wirtuoza muzyki elektronicznej – Bonobo.

Banks – „Crowded Places”

Banks, nie osiada na laurach. Po wydaniu we wrześniu 2016 roku, drugiego w karierze albumu „The Altar” z zaskoczenia zaprezentowała swoim fanom nowy singiel „Crowded Places”. Melancholijna ballada pojawiła się również w ścieżce dźwiękowej do ostatniego, finałowego odcinka popularnego, amerykańskiego serialu „GIRLS”.

Do piosenki powstał również minimalistyczny teledysk, a raczej wizualizacja, na której pojawia się wirująca powoli gałąź drzewa.  Na razie nie wiadomo, czy singiel to zapowiedź kolejnego wydawnictwa Amerykanki, czy może jest zawieruszoną kompozycją z ostatniej, wydanej kilka miesięcy temu płyty. Wiadomo na pewno, że Banks jest aktualnie w trasie koncertowej po USA, Azji oraz Australii.

J. Bernardt – Wicked Streets

J. Bernardt to solowy projekt jednego z wokalistów belgijskiej formacji Balthazar – Jinte Depreza. Razem z indie rockowym zespołem nagrał 3 albumy długogrające, natomiast aktualnie zamierza skupić się na swojej solowej karierze. W 2016 artysta zaprezentował singiel „Calm Down”, który wpadł w ucho słuchaczom nie tylko z rodzimej Belgii, ale i z całego świata, zdobywając także rekordowe ilości odsłon w serwisach streamingowych.

Kolejny, udany singiel, zapowiadający debiutancki longplay Jinte to „Wicked Streets”. Uwaga, ten utwór to swoista indie- popowa perełka, której każdy kolejny odsłuch wciąga i uzależnia jeszcze bardziej i powodując, że chce się go słuchać na okrągło.