07.10.2016 12:48

#3PM. Nastrojowe "Cranes In The Sky", "No One Else" od Loick i melancholijna Banks

Kolejna porcja dobrej, wyselekcjonowanej muzyki, która umili najbliższe dni. 

Solange "Cranes In The Sky", Loick "No One Else" i Banks "Trainwreck"

Fotografia: materiały prasowe

Solande "Cranes in the sky"

Solange Knowles jest  młodszą siostrą Beyonce.  30 września 2016 roku wydała nowy album "A Seat At The Table", który zawiera 21 utworów i jest trzecim longplayem w dorobku piosenkarki. Wśród artystów, którzy zagościli między innymi znaleźli się: Sampha, BJ The Chicago Kid i Q-Tip. Solange pracowała nad nim od 2013 roku i właśnie możemy zobaczyć efekty.  

Krążek promują single "Don’t Touch My Hair" i "Cranes In the Sky" do których wizualizacje utrzymane są w podobnej stylistyce, którą znamy z jej największego przeboju "Losing You" z 2012 roku. Oba wideoklipy zostały wyreżyserowane przez piosenkarkę przy współpracy z Alanem Fergusonem, który prywatnie jest również mężem artystki.

Minimalistyczne, utrzymane w jasnych barwach nieustannie wzbudzają podziw tak jak sama artystka, która już nie raz zachwyciła – zaskakujące stylizacje, kompozycje i dopracowane szczegóły na pewno przyciągają uwagę. Jak mówi sama artystka jest to "projekt o tożsamości, umacnianiu wiary w siebie, niezależności, żalu i uzdrawianiu".

Lois "No One Else"

Loick, a właściwie Loick Mark Essien, młody brytyjski piosenkarz R&B, autor tekstów oraz tancerz. Na scenie muzycznej zaistniał w 2008 roku pojawiając się w singlu "Beast" rapera Chipmunk. Essien wydał debiutancki singiel "Love Drunk", który znalazł się na 57 listy przebojów w Wielkiej Brytanii w 2010 roku. Artysta jest znany z utworów "Me Without You", "Bad Boys Don’t Cry" czy wspomniany już wcześniej "Love Drunk".

Banks "Trainwreck" 

Po debiutanckiej płycie "Goddess" z 2014 roku, która była niesamowitym połączeniem R&B i elektroniki z elementami hip-hopu, określanym nawet jako „minimal R&B” nadszedł czas na drugi album amerykańskiej wokalistki zatytułowany "The Altar". Intymny, szczery i  poruszający wiele ważnych i osobistych kwestii dla artystki, w którym otwarcie konfrontuje swoje stany emocjonalne, które jej towarzyszyły – skomplikowana, wręcz nieszczęśliwa miłość, tęsknota, zwątpienie.

Banks przyznaje, że tworząc była w depresji, a z każdym utworem coraz bardziej wkraczamy w jej świat. Najnowszy album otwiera  kolejny – niełatwy rozdział w jej karierze. Do współpracy zaprosiła wielu twórców i producentów, m.in. Tima Andersona, SOHNA. DJ-a Dahi oraz Jennę Andrews. "The Altar" zawiera 13 utworów skomponowanych przez artystkę wraz z singlami "Fuck With Myself", "Gemini Feed" i "Mind Games" oraz "To The Hilt".