Zrzucając wagę, porzuciła schematy. Tyle wiedziała o odchudzaniu, że opracowała własną metodę i założyła biznes

Paulina Szestowicka 24.10.2016
Monika Honory
Fotografia: Radio ZET Chilli

Monika Honory udowodniła, że wszystko możemy obrócić na naszą korzyść. Nawet to, co najbardziej utrudnia nam życie.

Niemal każdy słyszał historię osoby, która pokonała w sobie najmniej lubianą cechę i przekuła ją nie tylko w pasję, ale nawet dobrze płatną pracę. Jednak takich opowiadań nigdy nie jest za dużo, ponieważ jak mało które, dają motywację do działania. 

Monika Honory jest specjalistką od holistycznego odchudzania, ale zanim się nim stała, była osobą, która od najmłodszych lat walczyła z nadwagą, która przeszkadzała jej nie tylko w życiu prywatnym, ale i osobistym. Dzięki wytrwałości zmieniła coś, co ją bardzo bolała i czego starała się pozbyć przez kilka lat, w zajęcie, które nie tylko pozwala się jej utrzymać, ale przede wszystkim daje jej szczęście. 

Przez całe swoje życie miałam nadmiar kilogramów. Przez większość życia była to otyłość +40 kilogramów, więc waga w pewnym momencie sięgnęła 100 kilogramów. To naprawdę była udręka, słaby punkt, którzy rzutował na moją psychikę i na to, jak funkcjonowałam w życiu, jak byłam odbierana i na to, jakim byłam człowiekiem - wspominała w Radiu ZET Chilli. 

Monika Honory przyznaje, że przez długi czas nie chciała dopuścić do siebie myśli, że nadwaga przeszkadza jej w osiągnięciu spełnienie zawodowego. Nie mogła uwierzyć, że jej decyzje były podyktowane wyglądem zewnętrznym. Oczywiście starała się nadrobić to wiedzą, kwalifikacjami, a nawet pomaganiem wszystkim na każdym kroku. Bycie oparciem dla kolegów z pracy miało pomóc jej zdobyć akceptację osób z otoczenia. 

Odbij się od dna

Na szczęście powiedziała w końcu dość i postanowiła, że będzie to ostatnia nieudana próba zmienienia swojego życia. Teraz się śmieje, że na swoim koncie ma wiele "nieudanych poniedziałków", ale po tych wszystkich dietach, efekcie jojo, postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i zamiast szukać akceptacji u innych, zaufała sobie. Moment przełomowy nazywa osiągnięciem dna psychicznego, ale jak wszyscy widzą, czasami trzeba być na dnie, żeby mieć się od czego odbić. I tak po wielu latach odchudzania, bycia ekspertką od diet, rozpoczęła walkę o lepszą siebie, która zaowocowała nie tylko przekonaniem się, że skuteczne odchudzanie to odchudzanie holistyczne, ale też rozwinięciem prężnie działającego biznesu.

Holistyczne odchudzanie w moim rozumieniu różni się przede wszystkim od tradycyjnej diety tym, że ta druga koncentruje się na samej redukcji kilogramów i to jest jakby punkt kulminacyjny. Dla mnie punktem bardzo ważnym jest współpraca z ludźmi na etapie przygotowania do odchudzania, kiedy dużą część czasu poświęcamy na to, żeby pomyśleć o tym, jakie są nasze cele w odchudzaniu, dlaczego chcemy to osiągnąć, co się zmieni w naszym życiu kiedy schudniemy lub wręcz przeciwnie, co się nie zmieni jeśli tego nie zrobimy - tłumaczy Monika Honory.

Można powiedzieć, że w odchudzaniu jak w podróży, najważniejsze jest dobre przygotowanie. Oczywiście trudno jest wszystko przewidzieć, ale na pewno warto zastanowić się, jakie działania podejmiemy w momencie zwątpienia lub co nas dodatkowo zmotywuje.

Tytuł audycji: Sukces pisany szminką
Prowadzi: Olga Kozierowska
Goście: Monika Honory
Data emisji: 22.10.2016
Godzina emisji: 10:00

Oceń artykuł

Komentarze

Więcej newsów