Nie bójmy się nowych technologii. Odpowiednio użyte mogą nam pomóc w życiu

Redakcja 21.10.2016
Barbara Sołtysińska, Jowita Michalska, Joanna Ceplin
Fotografia: Radio ZET Chilli

Współczesny świat to świat komputerów, smartfonów i przeróżnych aplikacji, które stworzone zostały po to, aby ułatwić nam życie. 

Z technologii korzystamy stale. Wykorzystujemy ją w pracy, w domu, praktycznie bez niej nie istniejemy. Dziś już nie wyobrażamy sobie bez niej współczesnego świata.

Sztuczna inteligencja otacza nas już niemal z każdej strony, robiąc odważny krok w przyszłość - kilka miesięcy temu sztuczna inteligencja po raz pierwszy w całości skomponowała muzykę. Rozwój technologii będzie miał wielki wpływ na naszą przyszłość. Na nasze życie prywatne, jak i w szczególności, zawodowe. 

Duża część zawodów w przyszłości będzie faktycznie zastąpiona robotami i praca w przypadku wielu branż to będzie pewnego rodzaju przywilej - przekonuje Barbara Sołtysińska z firlmy LifeTube w Radiu ZET Chilli.

Word Economic Forum opublikował raport "Future of jobs", z którego wynika, że około 2 mln zawodów zniknie z rynku pracy do 2020 roku. Głównie będą to zawody związane z pracą fizyczną, ale część z nich również z prostym myśleniem. Jowita Michalska z Digital University twierdzi, że maszyny w zupełności poradzą sobie bez pomocy człowieka. 

Złapani w sieci

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że technologia w pewien sposób rządzi naszym zawodowym życiem. Pracodawcy potencjalnych pracowników często szukają w sieci. I właśnie na podstawie informacji zawartych w Internecie, w mediach społecznościowych podejmują decyzję o spotkaniu z być może przyszłym pracownikiem.

Już teraz trend jest taki, że pracodawcy sprawdzają swoich pracowników czy są w Internecie. Jest to bunt wśród modelek, ponieważ dominującym kryterium wyboru danej modelki do kampanii jest to ile ma fanów, obserwatorów na Instagramie, na Facebooku, a nie to co sobą reprezentuje - zauważa Joanna Ceplin z Twoja Marka Online.

Świat dziś stoi przed nami otworem, nie ma granic. Wystarczy sięgnąć po nowe technologie i zacząć z nich korzystać. Często jednak bojąc się, nie robimy tego, a to znacznie utrudnia nasze życie zawodowe. Joanna Ceplin zachęca, żeby w prowadzeniu biznesu wykorzystać aplikacje, które pozwolą nam nie tylko mierzyć skuteczność naszych działań, ale także je reklamować i udoskonalać. Nowa technologia dała ludziom media społecznościowe, z których ci powinni korzystać. Obserwując Instagram, Facebook, czy Snapchat możemy zaobserwować zmianę rynkową, która nie tylko stworzyła nowe zawody, ale również stworzyła możliwość zarobkowania. 

To jest element pewnej demokratyzacji, która moim zdaniem powoduje, że faktycznie ci, którzy chcą konsekwentnie coś przekazać, popracować nad formą, mogą stać się niekiedy bardziej opiniotwórczy w pewnych grupach wiekowych niż niejedna telewizja czy stacja radiowa. I to faktycznie tworzy zupełnie nowy model zarabiania, budowania swojej marki, swojej pozycji. Marki podążają tam gdzie są ludzie - mówi Barbara Sołtysińska. 

Joanna Ceplin, Barbara Sołtysińska i Jowita Michalska w rozmowie z Radio ZET Chilli przekonują, że technologii bać się nie trzeba, a raczej należy otwierać się na narzędzia, które nam daje. 

Tytuł audycji: Sukces pisany szminką
Prowadzi: Olga Kozierowska
Gość: Joanna Ceplin, Barbara Sołtysińska, Jowita Michalska
Data emisji: 15.10.2016
Godzina emisji: 10:00

Oceń artykuł

Komentarze

Więcej newsów