Małe i średnie firmy z Polski zaczynają konkurować na rynku globalnym. A wszystko dzięki Internetowi

Paulina Szestowicka 26.10.2016
Agnieszka Zawistowska
Fotografia: Radio ZET Chilli

Agnieszka Zawistowska, dyrektor UPC Business, tłumaczy, jak duże korzyści mogą osiągnąć przedsiębiorcy, dzięki obecności w sieci.

Polskie małe i średnie firmy mają wielki potencjał, który przy odrobinie pomocy mogą konkurować na rynku globalnym. Polskich przedsiębiorców wyróżnia kreatywność i konsekwencja działania. Od lat sobie stawiają ambitne cele, które coraz częściej realizują na obcych rynkach.

Agnieszka Zawistowska, dyrektor UPC Business, zwraca uwagę, że wiele firm nabrało rozpędu w momencie, kiedy zaczęli swoje usługi promować lub sprzedawać za pośrednictwem sieci. Aż dla 40 procent przedsiębiorców widzi ogromne szanse w rozwoju, w którym należy wykorzystać potencjał Internetu. Dzięki niemu można stawiać sobie jeszcze ambitniejsze cele i konkurować nawet z dużymi koncernami, których przedstawiciele coraz częściej przyznają, że małe firmy są dla nich poważnym konkurentem. Bycie elastycznym i możliwość wprowadzania szybkich zmian to zalety małych i średnich firm, które niestety tak jak wszystkie inne, muszą borykać się z wieloma utrudnieniami. 

Numer jeden to rozbudowana biurokracja, gąszcz procedur. Przedsiębiorcy zderzają się z procedurami i to ogranicza ich możliwość rozwoju - tłumaczy Agnieszka Zawistowska w Radiu ZET Chilli.

Oczywiście nie tylko małe i średnie firmy cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ale tez start-upy. Osoby, które wchodzą na taką ścieżkę kariery zawodowej, powinny korzystać z mentoringu i dodatkowych źródeł finansowania. Wiele osób debiutujących na rynku jest tak wpatrzonych w swój produkt, że zapominają o finansowej stronie swojego biznesplanu. Warto szukać wsparcia w takich programach jak na przykład Think Bigi czerpać wiedzę od doświadczonych osób, które często w kilka minut potrafią wskazać kierunek właściwego rozwoju.

Tytuł audycji: Sukces pisany szminką
Prowadzi: Olga Kozierowska
Goście: Agnieszka Zawistowska
Data emisji: 22.10.2016
Godzina emisji: 10:00

Oceń artykuł

Komentarze

Więcej newsów