Pierwsza edycja plebiscytu Chillizet. Poznaj artystów

Emilia Klima 20.10.2017
Pierwsza edycja plebiscytu Chillizet. Poznaj artystów

 Wybierz najbardziej CHILLOUTOWY UTWÓR ROKU 2017.

Zagłosuj na jeden z 12. polskich utworów. Różne gatunki muzyczne, uznani artyści oraz debiutanci, których wspólnym mianownikiem jest CHILLOUT. Oto lista artystów nominowanych w naszym plebiscycie. 

Kari

Kari to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, od 2013 roku mieszkająca w Wielkiej Brytanii. W swoim dorobku ma dwie autorskie płyty “Daddy Says I’m Special” (2011)  oraz “Wounds And Bruises” (2013). Najnowszy album „I Am Fine” zawiera 11 piosenek, a  znajdujący się na nim utwór „Sirens” jest nominowany w naszym plebiscycie. Płyta bez wątpienia to przełom w jej twórczości, styl kompozycyjny artystki ewoluował, ma nowoczesne brzmienie, które pozytywnie zaskoczy wielbicieli dobrego popu.

Kari

Linia Nocna

Linia Nocna to młody, muzyczny duet: Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Obecnie pracują nad debiutanckim albumem, który zwiastuje nominowany w plebiscycie singiel "Znikam na chwilę”. Na ich muzykę składają się elektroniczne brzmienia z elementami popu i chilloutu w dość minimalistycznym wydaniu. Ich kariera dynamicznie się rozwija, mieli okazję współpracować z wieloma polskimi artystami m.in. Kubą Badachem, Natalią Kukulską, duetem XXANAXX, Buslavem, czy Piotrem Cugowskim.

 

Linia Nocna (1)

Kamil Pawelski

Kamil Pawelski znany jako Ekskluzywny Menel tym razem prezentuje swoje muzyczne oblicze. Na swojej debiutanckiej płycie „Granice” prezentuje 9 utworów, których kluczowymi elementami są organiczne brzmienia z domieszką elektroniki.  Artysta jest współkompozytorem i autorem większości tekstów. Gościnnie na płycie pojawiają się m.in. Marika Marta Kosakowska, Buslav, Fair Play Quartet, Jan Stokłosa, Mate.O, Maciej Mąka, Przemek Kostrzewa i Kamila Pałasz.

kamil pawelski

 

Sonar

Sonar to producent Łukasz Stachurko, a także perkusista Rafał Dutkiewicz, pianista Artur Bogusławski i wokalistka Lena Osińska. Inspirowani trip-hopem oraz zmysłową elektroniką uzyskali połączenie wybitnych brzmień, które nie przestają zaskakiwać. Formacja już wkrótce wyda swoją drugą płytę studyjną, którą zapowiada singiel „Pod Prąd”.

SONAR2_fot_FILIP_BLANK (1)

 

Novika

Katarzyna Nowicka szerszej publiczności znana jako Novika od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej. Można usłyszeć ją w klubach w całym kraju w duecie Novika & Mr. Lex. Dwukrotna laureatka Fryderyka wraca z nowym materiałem.  Utwór „Lekko” emanuje pulsującym popowo-elektronicznym rytmem, który przełamuje nostalgia.

 

Novika white_ (1)

Bownik

Formacja Bownik, czyli Michał Bownik, Adam Półtorak, Andrzej Siwoń – to młodzi i utalentowani warszawscy muzycy, którzy wcześniej tworzyli jako zespół Control the Weather. Bez wątpienia można powiedzieć, że prezentują szeroko pojętą scenę muzyki alternatywnej. Swoją twórczość żartobliwie określają jako vegan disco, nieustannie eksperymentują ze stylem i formą. Piosenka „Delfina” jest pierwszym utworem, napisanym przez Michała Bownika i zaśpiewanym po polsku.

 

Bownik

Buslav

Multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Wieloletnie i międzynarodowe doświadczenie muzyczne przyczyniło się do powstania jego autorskiego projektu. Debiutancki album zatytułowany „Buslav” to zbiór dziesięciu kompozycji z gatunku elektronicznego i akustycznego popu. Nominowany w plebiscycie utwór „Świt” otwiera album, który opowiada o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach.

buslav (1)

 

Marcelina i Kuba Karaś

Marcelina zadebiutowała na polskim rynku muzycznym w 2011 roku z płytą zatytułowaną Marcelina. Od tego czasu wydała trzy albumy studyjne oraz dwa minialbumy – „Znikam z 2012 roku oraz „Lato, który swoja premierę miał w lipcu. Na najnowszej płycie artystki znalazł się jeden całkiem nowy utwór pod tytułem „Lato”, który powstał we współpracy z Kubą Karasiem. Oprócz niego na krążku można znaleźć także pięć remixów jej starych hitów, których autorami są tacy artyści jak ŃemyDuit czy Szatt.

 

Marcelina

Kamp!

Kamp! to pochodzący z Łodzi, utworzony w 2007 roku zespół Michała Słodowego, Radka Krzyżanowskiego i Tomka Szpaderskiego. Otwarcie można powiedzieć, że to jeden polskich zespołów elektronicznych ceniony nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Brzmienie tria określane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80., francuskiego house'u i chill-wave'u. „Turn my back on you” to drugi singiel zwiastujący nowy album grupy.

 

kamp (1)

Rosalie.

Rosalie. to wokalistka i autorka tekstów, pochodzi z Berlina, ale większość życia spędziła w Poznaniu.  W swojej twórczości sięga do brzmień amerykańskiego r&b i hip-hop'u lat '80/'90 z zamiłowaniem do elektroniki. Za beat w singlu „So Goododpowiada Mentalcut, a teledysk pokazuje to, co działo się wokół Rosalie. przez ostatnie miesiące. Po sukcesie i dobrym przyjęciu EP’ki Enuff artystka zaczęła pracę nad długo wyczekiwaną płytą.

rosalie

Last Blush

Last Blush to duet tworzący muzykę elektroniczną, w którego skład wchodzą: Dorota Morawska i Adam Nowak. Ich muzyka jest inspirowana współczesnymi trendami z wpływami dream popu. W ich twórczości słychać zarówno spokojne kompozycje z pogranicza trip-hopu i down tempo z bardziej agresywnym syntezatorowym i gitarowym brzmieniem.

last blush (1)

Urbanator

Michał Urbaniak saksofonista, skrzypek jazzowy, kompozytor i aranżer. „Urbanator” to międzynarodowy projekt Urbaniaka, powołany do życia w Nowym Jorku na przełomie lat 80. i 90. Pierwszą zapowiedzią jesiennego albumy Beats & Pieces”, jest utwór „Love Don’t Grow On Trees”, w którym wokalistą i aranżerem jest Marek Pędziwiatr, a Michał Urbaniak zagrał na saksofonie obok Michaela Patchesa Stewarta na trąbce. Prezentowane kierunki muzyczne są energetyczną fuzją stylów - od jazzu i hip-hopu, przez elektronikę, reggae, soul i r&b.

EN_01277802_0013

Na nominowane piosenki możecie głosować tutaj

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów