Zima w gospodarstwie agroturystycznym

Paulina Szestowicka 07.10.2016
Urlop w Austrii w gospodarstwie agroturystycznym
Fotografia: materiały promocyjne

Magiczna zimowa idylla między gospodarstwem, a stokiem.

Przejażdżka saniami, własnoręczne pieczenie chleba i konie, umożliwiające przejażdżkę dorożką przez zaśnieżony las. Około 2.400 gospodarstw agroturystycznych w Austrii kojarzy się z przyjemnością mieszkania na wsi, zimowym szaleństwem i magicznym wypoczynkiem. Wiejscy gospodarze rozpieszczają tutaj swoich gości według wszelkich reguł sztuki. Zarówno przy suto zastawionym stole, na stokach podczas przyjemnego narciarskiego szusowania oraz na romantycznym zimowymspacerze tylko we dwoje: gość czuje się tutaj bogato obdarowany a co ważniejsze, wyczuwa rodzinną atmosferę.

Zimowy urlop w gospodarstwie agroturystycznym jest przeżyciem niesamowitej rangi: nierzadko gospodarz zaprasza swoich gości do towarzyszenia mu przy karmieniu swoich zwierząt, do przynoszenia drzewka bożonarodzeniowego z lasu. Gospodynie są natomiast strażnikami dawnych zwyczajów, które w tym miejscu wciąż są żywe. Dzieci również znajdą tutaj miejsce dla siebie. Mogą pomajsterkować tworząc bożonarodzeniową gwiazdę ze słomy, którą same przyniosą ze stajni. W austriackich gospodarstwach agroturystycznych jest przytulnie i autentycznie: dawne tradycje są przeżywane w nowoczesny sposób. Prawdziwa gościnność jest skrupulatnie przekazywana z pokolenia na pokolenie. Każdy, kto chce odkryć miłość do wsi i spędzić odprężający urlop obfitujący w atrakcyjne narciarskie szaleństwo i zapierający dech w piersiach krajobraz, poczuje się tu jak w raju.

Przyjemności: domowe smakołyki, narty i obcowanie z naturą

Szczególnie atrakcyjnie prezentują się gospodarstwa agroturystycznew Austrii w okresie zimowym: praca na polu zostaje wstrzymana, natura sprawia wrażenie śpiącej a idylliczny krajobraz zachęca do spacerowania, naładowania pozytywną energią i regeneracji.  Jazda na nartach, biegówki, zimowe wędrówki czy te na rakietach śnieżnych, jazda na sankach czy łyżwach: żaden problem! Wiele gospodarstw znajduje się w centrum ośrodków wypoczynkowych lub bezpośrednio przy stokach. Czasami wyciąg lub domek alpejski należą do gospodarzy, te idealnie nadają się dla poczatkujących i dzieci. Pobliskie szlaki i odpowiednio przygotowane trasy narciarskie pozwalają gościom całkowicie zrezygnować z samochodów. Wiele gospodarstw posiada także ofertę Wellnes&Spa lub zapewnia śniadanie z obiadokolacją.

Prawdziwy urlop agroturystyczny w Austrii

Urlop w austriackim gospodarstwie agroturystycznym już od ponad 20 lat potwierdzony jestcertyfikatem jakości w dziedzinie ofert urlopowych na wsi. Około 2.400 certyfikowanych członków jest klasyfikowanych znakiem kwiatka. Wiele z nich wynajmuje swoje kwatery od pokoleń. Wszystkie rodziny przyjmujące gości w swoich gospodarstwach dążą do tego, by w roli ambasadorów obszarów wiejskich zapewnić gościom jak najbardziej autentyczne obcowanie z naturą. Wielu właścicieli narzuca sobie również priorytety we własnej ofercie: są to produkty BIO, szeroko pojęta filozofia zrównoważonego rozwoju, miejsce zabaw dla dzieci, obcowanie ze zwierzętami wraz z możliwością jazdy na koniach, przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, dostęp do winnic i schronisk.

Więcej informacji na: www.agroturystyka.at

Zimowy urlop w austriackim gospodarstwie agroturystycznym dla całej rodziny już od 58 euro / dzień

Urlop w Austrii w gospodarstwie agroturystycznym
Fotografia: materiały promocyjne
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej
Więcej newsów