Zapraszamy na Weekend Orientalny na Targu Śniadaniowym

04.08.2016
Zapraszamy na Weekend Orientalny na Targu Śniadaniowym
Fotografia: materiały prasowe

Przyprawiająca o zawrót głowy mnogość aromatów i smaków, egzotyczna muzyka, tańce, pokazy i warsztaty prosto z Dalekiego i Bliskiego Wschodu oraz wybrzeża arabskiej Afryki czekają już 6.08 na Targu na Żoliborzu i w niedzielę 7.08 na Mokotowie!

Bogata w kuchnie świata oferta Targu podczas Weekendu Orientalnego jeszcze się powiększy. Na gości czekać będą smakołyki i produkty kuchni m.in: tajwańskiej, japońskiej, tajlandzkiej, wietnamskiej, koreańskiej, tureckiej, indyjskiej i nepalskiej, malezyjskiej, marokańskiej i izraelskiej.

Niektóre wschodnie potrawy to nie tylko smak, ale prawdziwe widowiska – o 12:00 przy stoisku restauracji Benihana Polska odbędzie się pokaz  żonglerki nożami - teppanyaki z gotowaniem krewetek Benihana Style.

Podczas obu dni weekendu będzie można wziąć udział w pogadankach, pokazach i warsztatach. Rano od Yerba Mamy dowiemy się wszystkiego o Yerba Mate, o 13:00 właściciel kultowego Rong Vang Nguyen Minh Hien pokaże jak ugotować oryginalną, wietnamską Pho.

Na Żoliborzu o 14:00 będzie można zwinąć wymarzonego, wegetariańskiego spring rollsa z Vegushką, a o 15:00 wziąć udział w orientalnych warsztatach Saffron Spices.

Na Mokotowie o 14:00 Falafelove zdradzi tajniki prawdziwego falafela i zaprosi do degustacji, a od 15:00 Bao bao wciągnie najmłodszych do wspólnego lepienia wschodnich pampuchów czyli tajwańskich bao. Dzieci podczas weekendu będą również mogły malować wachlarze, które idealnie przydadzą się podczas upalnej pogody.

orient1

fot. materiały prasowe

Na Targu nie zabraknie egzotycznych koncertów i pokazów tańca. Na Żoliborzu od 11:00 w świat dalekiego wschodu przeniesie gości Warsaw Gamelan Group prezentując tradycyjną indonezyjską muzykę oraz taniec w wykonaniu Diah Anggraini, Denissee Peralta i Camilo Garcia.

W niedzielę na Mokotowie będzie można posłuchać koncertu Tomasza 'Ragaboy' Osieckiego, grającego na tradycyjnym indyjskim instrumencie dilrubie.  Pojawi się także stoisko z mehendi, czyli tradycyjną sztuką zdobienia henną, rąk i nóg hinduskiej Panny Młodej.

Chętni będą mogli się poddać temu rytuałowi, mającemu zapewnić szczęście, miłość, dostatek i powodzenie. Poszukujący ciekawych i pięknych przedmiotów oraz elementów garderoby również znajdą w ten weekend na Targu coś dla siebie na stoiskach z rękodziełem prosto z Indii i Turcji.

orient56

fot. materiały prasowe

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów