Zapraszamy na Święto Wisły 2016 - Żywioł Warszawy

02.09.2016
Zapraszamy na Święto Wisły 2016 - Żywioł Warszawy
Fotografia: materiały prasowe

10 września odbędzie się wielkie Święto Wisły! Hasłem przewodnim w tym roku jest Wisła – Żywioł Warszawy.

Tego dnia akwen stolicy i jego nadbrzeże będą tętnić życiem, dzięki wydarzeniom, które podkreślą liczne uroki królowej polskich rzek. Będą atrakcje na wodzie oraz na lądzie, od Cypla Czerniakowskiego po most Łazienkowski. Ogromne zasoby w postaci porastającej jej flory i zamieszkującej fauny, energii z przepływającej nieustannie wody i różnego rodzaju łodzi, dają miastu obszar, który ma coraz bogatszą ofertę atrakcji: od sportowych, po kulturalne oraz rozrywkowe.

Wisła jest żywiołem Warszawy. Ogromne zasoby w postaci porastającej jej flory i zamieszkującej fauny, energii z przepływającej nieustannie wody i różnego rodzaju łodzi, dają miastu obszar, który ma coraz bogatszą ofertę atrakcji: od sportowych, po kulturalne oraz rozrywkowe.

wislaa

fot. materiały prasowe

Atrakcje zaplanowane na Święto Wisły rozpoczną warsztaty w Przylądku Miami Wars. Karol Szurdak — stały bywalec Bieszczad, znawca botaniki i autor bloga „Etnobotanika w praktyce”, opowie o jadalnej florze nadwiślanych terenów, zdradzi, gdzie dokładnie jej szukać i ugotuje najsmaczniejsze „dzikie” potrawy.

Elementem widowiskowym o godz. 16 będzie pokaz River Sprint, czyli wyścig najszybszych motorówek. O 20 rozpocznie się fireshow – artystyczny pokaz tancerzy z ogniem. Całość dopełni niezwykła parada oświetlonych motorówek, łódek i katamaranów, które przepłyną odcinek od mostu Poniatowskiego i spłyną do Portu Czerniakowskiego.

Na zakończenie odbędzie się wyjątkowa impreza taneczna z ogniskiem. Wśród wydarzeń towarzyszących będą m.in. atrakcje sportowe oraz dla dzieci organizowane przez plażowych oraz spływy kajakowe. 10 września odbędzie się także Bieg Wisły.

Celebrowanie Święta Wisły 2016 rozpocznie się i zakończy w Przylądku Miami Wars przy Cyplu Czerniakowskim od porannych warsztatów po wieczorną impreze z ogniskiem przy szantach w wykonaniu niewidomych żeglarzy z zespołu Ślepa Kura. Zaplanowane atrakcje dosłownie „wypełnią” rzekę. Zapraszamy!

plk

fot. materiały prasowe

Oceń artykuł

Komentarze

Więcej newsów