13.09.2016 15:15

Wrzesień pod znakiem dizajnu!

Już 18 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się drugie targi niezależnego dizajnu SILESIA BAZAAR Dizajn.

Wrzesień pod znakiem dizajnu!

fot. materiały prasowe

Po raz pierwszy targi SILESIA BAZAAR Dizajn zorganizowane były jako impreza towarzysząca dla święta dizajnu na Śląsku o nazwie 4 Design Days. Tym razem będzie to samodzielne wydarzenie. Przestrzeń przeznaczona na targi pomieści ponad 60 stoisk. W wydarzeniu udział wezmą firmy projektujące meble, akcesoria do wystroju wnętrz, pracownie projektowania i twórcy biżuterii. Przewidziano również strefę mody dla wyróżniających się formą i materiałami ubrań.

Prócz części wystawienniczej wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach zaplanowano panel dyskusyjny pt. “W poszukiwaniu polskiego dizajnu”, do którego zaproszono przedstawicieli instytucji związanych z wzornictwem i projektowaniem oraz znanych już na Śląsku projektantów i autorów nagradzanych i lubianych projektów. Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z autorem bardzo popularnej na Śląsku strony “Rubens był z Bytomia". Przewidziano również warsztaty kreatywne dla dzieci organizowane ze Stowarzyszeniem Dom Aniołów Stróżów i firmą Mathriders. Jak zawsze zorganizowana będzie strefa gastro i relaksu z dobrym jedzeniem i przyjemną muzyką.

Targi dizajnu skierowane są do każdego, kto szuka ciekawych przedmiotów użytkowych i niebanalnego wzornictwa. Ponieważ formułę wzbogaciliśmy również o dyskusje i spotkania dotyczące polskiego dizajnu, to jest też to interesujące wydarzenie dla osób nieco głębiej zainteresowanych tematem. Łączymy możliwość poznania i kupienia polskiego, niezależnego wzornictwa z okazją do podyskutowania o tym, jak dobrze znamy polski dizajn, czy jest on obecny w naszych domach, miastach. Zapraszamy więc zarówno tych, którzy szukają wyjątkowych mebli i dodatków do domu, jak i tych, którzy dizajnem się po prostu interesują - zachęcają organizatorzy wydarzenia Magda Giertuga i Piotr Kalisz z Fundacji Colors of Silesia.