Weekend Ameryki Północnej i Południowej na Targu Śniadaniowym

26.08.2016
Weekend Ameryki Północnej i Południowej na Targu Śniadaniowym
Fotografia: materiały prasowe

Targ Śniadaniowy zaprasza na prawdziwie gorący weekend! W najbliższą sobotę 27 sierpnia na Żoliborzu i w niedzielę 28 sierpnia na Mokotowie na Targu zagości jedzenie, kultura, rytmy, muzyka i energia Ameryki Południowej i Północnej.

Amatorzy amerykańskich smaków będą mogli wybierać spośród frykasów kuchni meksykańskiej, karaibskiej, brazylijskiej, boliwijskiej, ale też kubańskiej czy karaibskiej. Pojawi się także tex-mex i inne pyszności popularne w Stanach Zjednoczonych jak pancake'i, amerykański grill i gofry, luizjańskie chilli con carne oraz oczywiście najlepsze burgery w mieście! Wśród produktów rodem z drugiej półkuli znaleźć będzie można oryginalne meksykańskie hamaki, świeży sok z młodych kokosów i cytrusów, egzotyczne przyprawy, herbaty i kawy świeżo mielone dla klientów i importowane z USA sosy i słodycze.

k3

fot materiały prasowe

W sobotę na Żoliborzu od 11:00 zespół "Bloco da Polonia", założony przez najlepszych sambistów w Polsce pod kierunkiem Leo Vilhena, rozgrzeje gości prawdziwą, tradycyjną sambą prosto z Rio de Janeiro! Natomiast w niedzielę na Mokotowie od 12:00 do tańca w rytmie salsy, merengue, son , cha cha, cumbia porwą Mariachi Los amigos.

Tradycyjnie nie zabraknie aktywności i atrakcji dla dzieci i dorosłych.  O 12:30 w sobotę i w niedzielę szkoła kulinarna Little Chef zaprosi na pogadankę i pokaz kulinarny „Dlaczego Ameryka nie nazywa się Kolumbia i jakie warzywa i owoce zawdzięczamy odkrywcom Ameryki? ”, podczas którego poczęstuje i wtajemniczy w recepturę „napoju wodzów”.

W przerwach biesiadowania każdy śmiałek będzie też mógł spróbować rozbić kolorową, tradycyjną piniatę i sprawdzić co kryje się w środku. Najmłodsi znajdą słodkości, ale starsi mogą spodziewać się co najmniej kilku nietypowych niespodzianek.

Oceń artykuł

Komentarze

Więcej newsów