Targi Slow Fashion promują polskich projektantów. „Nie kupuj więcej ubrań. Kupuj lepsze”

Joanna Kulasza 22.09.2016
Targi Slow Fashion
Fotografia: materiały prasowe

1 i 2 października 2016 roku odbędzie się jedna z największych imprez modowych w Polsce. Radio ZET Chilli objęło to wydarzenie swoim patronatem.

Targi Slow Fashion #7 jesień/zima to pierwsze wydarzenie tego sezonu, na którym czołowi polscy projektanci zaprezentują swoje kolekcje. Ambasadorką tegorocznych targów została aktorka teatralna oraz telewizyjna, Ada Fijał

Ideą targów Slow Fashion jest promowanie polskich projektantów, prezentujących świadome podejście do mody. Na wydarzeniu swoje produkty zaprezentuje wyselekcjonowane grono 250 wystawców. Wśród nich znajdą się kreatorzy mody, biżuterii i akcesoriów. Zostaną oni podzieleni na strefy Moda Premium, Casual, Street, Elegance oraz Kids. W tym roku nowością będzie Strefa Męska, gdzie będzie można kupić nie tylko ubrania i akcesoria, ale też kosmetyki.

Tej jesieni Slow Fashion ponownie angażuje się we współpracę z organizacjami, promującymi świadome podejście do branży modowej. Fundacja La Strada ponownie zawita na PGE Narodowym z akcją informacyjno-edukacyjną na temat niewolnictwa i zatrudniania fair trade. Kolejną zaangażowaną w targi organizacją jest Fashion Revolution Poland, która wzywa największe korporacje do odpowiedzialnej produkcji ubrań, przy poszanowaniu praw człowieka.

Targi Slow Fashion #7 jesień/zima odbędą się 1 i 2 października 2016 roku na PGE Narodowym w Warszawie w godzinach 11.00 - 19:00. Koszt biletów na dwa dni targów to 10 złotych. Dla dzieci i młodzieży do lat 12 wstęp jest bezpłatny.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów