Shura na jedynym koncercie w Polsce już w listopadzie!

02.09.2016
Shura na jedynym koncercie w Polsce już w listopadzie!
Fotografia: materiały prasowe

Autorka przeboju „Touch” i spektakularnego albumowego debiutu „Nothing’s Real” zagra 23 listopada w warszawskim klubie Proxima.

Jedni widzą w niej następczynie Jessie Ware, inni porównują do Grimes. Pewne jest jedno: Shura to jedna z najbardziej utalentowanych i najciekawszych debiutantek na brytyjskiej scenie ostatnich lat! Najpierw zachwyciła singlem „Touch” (prawie 30 milionów wyświetleń na YouTube), ostatnio potwierdziła klasę świetnym albumem „Nothing’s Real”. 23 listopada Shura po raz pierwszy zagra w Warszawie!

Wschodząca gwiazda z Manchesteru doceniona została już w ubiegłym roku - w plebiscycie “BBC Sound Of 2015”, wyróżniono ją obok takich objawień jak Years & Years czy James Bay. Jej fenomenalnie przyjęty singiel „Touch” rozbudził apetyty na debiutancki krążek i dziś można śmiało przyznać, że Shura spełnia pokładane w niej nadzieje. Album „Nothing’s Real” trafił na 13 miejsce brytyjskiej listy sprzedaży i zyskał ogromną przychylność krytyków. Dziennikarz „Fader” pisał, że w muzyce młodej artystki słyszy echa „ popu lat 70-tych I 80-tych przefiltrowane przez R&B lat 90-tych”.

Rzeczywiście, na „Nothing’s Real” wszystkie muzyczne fascynacje młodej wokalistki przybierają niezwykle atrakcyjną formę – od ujmujących piosenek w duchu lat 80-tych (Madonna, Janet Jackson, Prince to dla niej duże inspiracje) przez współczesne R&B - gdzieś między Jessie Ware a Solange, aż po nowoczesny sci-fi pop bliski Grimes i alternatywne brzmienia.

Koncertowo młoda artystka prezentuje się znakomicie. Nienachalna charyzma i bezpretensjonalny styl „dziewczyny z sąsiedztwa”  na scenie w parze ze znakomitym muzycznym warsztatem zarówno liderki jak i towarzyszącego jej zespołu. Nic dziwnego, ze na amerykańskie koncerty zaprosili ją M83 oraz Tegan and Sara.  Już 23 listopada swoje znakomite umiejętności i ujmujący show Shura przedstawi w warszawskim klubie Proxima.

koncert sz

fot. materiały prasowe

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów