SeaZone Music & Conference 9-11 czerwca 2016

14.04.2016
SeaZone Music & Conference 9-11 czerwca 2016
Fotografia: materiały prasowe

Trzy tygodnie przed kalendarzowym początkiem lata, każdy kto ma związek z muzyką i show businessem powinien zawitać do Sopotu. W polskim kurorcie w dniach 9-11 czerwca odbędzie się SeaZone Music & Conference.

SeaZone Music & Conference to niezwykłe spotkanie osób, środowisk i profesji związanych z polską i międzynarodową sceną muzyczną. Przez dwa dni ponad 100 prelegentów z kraju i ze świata będzie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas kilkudziesięciu prelekcji, seminariów, warsztatów i paneli dyskusyjnych. Nie zabraknie również prezentacji najnowszego sprzętu i oprogramowania przygotowanych przez zaproszonych gości.

Projekt SeaZone Music & Conference zrodził się z obserwacji tego typu przedsięwzięć na świecie - Winter Music Conference w Miami, International Music Summit na Ibizie czy Amsterdam Dance Event, które cieszą się niesamowitą popularnością i ogromnym zainteresowaniem umożliwiając wymianę doświadczeń, wiedzy i dzielenia się pasją.

SeaZone Music & Conference_Opera Leśna_1

Wydarzenie opiera się na dwóch płaszczyznach - pierwsza to panele dyskusyjne poświęcone szeroko pojętej kondycji polskiej sceny rozrywkowej. Drugim elementem SeaZone są działania towarzyszące konferencji a więc kilkadziesiąt imprez muzycznych odbywających się w wybranych sopockich klubach i obiektach publicznych oraz koncerty polskich i zagranicznych wykonawców, którzy wystąpią w Operze Leśnej w dniach 10 i 11 czerwca.

Na SeaZone Music & Conference pojawią się takie znakomitości muzyczne i dziennikarskie jak Marek Niedźwiecki, Marek Biliński, Sławomir Łosowski, Piotr Metz, Hubert Augustyniak, Paweł Sito, Przemek Grabowski, Marysia Sadowska, Novika, Krzysztof Zalewski, XXanaXX, Mr Krime, Last Robots, Envee, RYSY, Hirek Wrona, Piotr Niwald, Łukasz Napora, Bartek Winczewski, Marcin Bąkiewicz, Konrad i Aleksander Kubaczewscy, Bshosa, DJ Adamus, Seb Skalski, Adam de Great, Mr. Root a także autorzy muzyki do gry Wiedźmin i zajmujący się doradztwem biznesowym Piotr Rogowski i Paweł Gruba.
Zagraniczna ekipa to znaczące nazwiska branży klubowej i festiwalowej – Bill Kelly (WMC), Martin Eyerer, Igor Marijuan, Philipp Straub, Ralf Kolmann, Mark Doyle, Tom Novy, Juan Pacifico, Mark Netto, Neil Evans, Maarten van Beusekom i inni.

Jeśli chodzi o część muzyczną, w piątkowy wieczór Opera Leśna wypełni się dźwiękami amerykańskiej wokalistki i kompozytorki KELIS. Dwukrotnie nominowana do Grammy artystka dzięki swej oryginalności z płyty na płytę wymyka się wszelkim klasyfikacjom, jednocześnie zdobywając serca fanów nie schodząc z list przebojów. Przed koncertem amerykanki pojawi się nie znosząca rutyny Brodka  prezentująca materiał z nowego, czwartego wydawnictwa „Clashes”, którego premierę zaplanowano na 13 maja. Koncerty obu artystek poprzedzi Krzysztof Zalewski, jeden z najlepszych polskich wokalistów, multiinstrumentalista i kompozytor. Zanim uwolni on swojego rockowego ducha koncert otworzy trójmiejski producent Hatti Vatti z udziałem wokalistki Lady Katee.

Koncertową atrakcją soboty 11 czerwca będzie powracający w fenomenalnej formie Kaliber 44, hip-hopowa Wspólna Scena oraz niebywała inicjatywa Steve Nash Turntable Orchestra z orkiestrą symfoniczną oraz gościnnym udziałem Pauliny Przybysz. To nowatorski projekt mający na celu połączenie dwóch muzycznych światów – klasycznej muzyki instrumentalnej i sztuki turntablismu, czyli gramofonów obsługiwanych przez DJów.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów