Międzynarodowy Dzień Jazzu w Harendzie

14.04.2016
Międzynarodowy Dzień Jazzu w Harendzie

30 kwietnia w warszawskiej Harendzie odbędzie się wystawa grafik "Jazz kreską pisany" oraz koncert największych przebojów Louisa Armstronga w ramach Międzynarodowego Dnia Jazzu.

Już 30 kwietnia w ramach tegorocznego międzynarodowego dnia jazzu w warszawskiej Harendzie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie łączące wystawę grafik Mai Tomaszewskiej i koncert piosenek Louisa Armstronga w wykonaniu Michała Pijewskiego, który jako jedna z nielicznych osób perfekcyjnie gra i śpiewa ponad 50 najważniejszych i najbardziej kultowych utworów Louisa Armstronga.

Dla Harendy będzie to już 4 odsłona tej imprezy - ustanowienie Dnia Jazzu ma na celu podniesienie świadomości społeczności międzynarodowych na temat sztuki jazzu, jego korzeni, stylów i oddziaływań oraz podkreślenie znaczenia tego gatunku muzyki jako ważnego środka komunikacji społecznej.

Rozpoczęcie obchodów MDJ wystawą studentki wydziału grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie jest aktywną formą promowania jazzu nie tylko w najbardziej konwencjonalny sposób jakim jest muzyka, ale również poprzez malarstwo i grafikę.

GDZIE I KIEDY: Klub Harenda, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6, Warszawa,

30 kwietnia, godzina 19.30

Zapraszamy!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów