Martina M debiutuje z albumem "Prozopopeja". Od płyty trudno się oderwać

Paulina Szestowicka 08.11.2016
Martina M
Fotografia: materiały prasowe

Krążek jest zbiorem 12 utworów doskonale oddających charakter artystki.

Martina M to wokalistka i songwriterka. Współpracowała z takimi artystami jak Sokół i Pono, Afromental czy Ten Typ Mes. Na koncie ma doskonale przyjętą EPkę 'Extended Play' wydaną w 2011 roku, która wyprodukowana została w studiu Otrabarwa przez Olka Kowalskiego (Czarny HiFi Banda, producenta ostatniej płyty Ani Dąbrowskiej) oraz Jana Szareckiego (Err Bits) i Piotra Adamczyka (Uncl).   

„Prozopopeja” to debiutanckie wydawnictwo Martiny, które ukazało się 17 października 2016 roku nakładem wytwórni FONOBO Label. Album jest zbiorem 12 utworów doskonale oddających charakter artystki. Dynamiczne, przemyślane konstrukcje i zapadająca w pamięć warstwa liryczna sprawiają, że od płyty trudno się oderwać. Wszystkie utwory tworzą bardzo spójną całość – zarówno muzycznie, jak i lirycznie –  teksty zostały napisane w języku polskim. Posługuję się biegle angielskim i francuskim. Mój debiutancki album to bardzo osobiste doświadczenie i miałam poczucie, że najszczerzej zabrzmi on po polsku.

Singlem promującym wydawnictwo jest „Koleżanko”. Utwór skomponowany został przez artystkę, która napisała do niego również tekst. Za produkcję muzyczną odpowiada Janek Smoczyński (Kayah Transoriental Orchestra, Bovska, Urszula Dudziak). “Koleżanko” to dla mnie coś w rodzaju hołdu niezależnym i silnym kobietom. To utwór inspirowany gronem moich przyjaciółek, które pomimo codziennych przeciwności, walczą o swoje, są paniami własnego losu. Zawsze kojarzyły mi się z warszawskimi syrenkami, w tym znaku jest jakaś siła. 

Singiel ‘Koleżanko’ na początku października miał swoją premierę na antenie Radia Zet Chilli. Martina zaprezentowała go również po raz pierwszy w trakcie programu Dzień Dobry TVN. Teledysk do utworu ukazał się 14 października 2016, a za jego reżyserię odpowiedzialny jest Konrad Kultys. W klipie pojawia się parę ciekawych osobowości z muzycznego świata, takich jak dziennikarka Gabi Drzewiecka  oraz wokalistka i kompozytorka - Agi Brine.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej
Więcej newsów