Krzysztof Zalewski „Zalef” zagra w Stacji Mercedes już 29.07

26.07.2016
Krzysztof Zalewski „Zalef” zagra w Stacji Mercedes już 29.07
Fotografia: materiały prasowe

Podczas koncertu w Stacji Mercedes publiczność usłyszy utwory z ostatniej płyty muzyka, jak również kompozycje z kolejnego albumu artysty, którego premiera odbędzie się jesienią.

Krzysztof Zalewski uważany jest za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Multiinstrumentalista, autor i kompozytor, grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz Hey, współtworzył Muchy i Japoto, współpracuje z Brodką.

Ostatnia płyta Krzysztofa pt. „ZELIG” wydana była w 2013 roku i zawiera 10 piosenek utrzymanych w klimacie Bowie / Eno. Tytuł płyty zaczerpnięty został z filmu „Zelig” Woddy'ego Allena, gdzie Leonard Zelig (Allen) jest „człowiekiem – kameleonem” – ma paranormalne zdolności adaptacyjne.

"Zelig", w zależności od osoby, w której towarzystwie przebywa, potrafi dostosować do niej swój wygląd i osobowość. Chociaż materiał z krążka oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje i otwartą głowę autora, zdecydowanie wymyka się wszelkim szufladom.

W maju tego roku miał swoją premierę pierwszy singiel z kolejnej płyty artysty, której premiera planowana jest na jesień. Utwór pt. „Luca” był bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. Jak zaznacza sam Zalewski – wszystkie instrumenty do tego utworu nagrał samodzielnie, więc jest z niego szczególnie dumny.

Serdecznie zapraszamy na koncert Krzysztofa Zalewskiego w Stacji Mercedes.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów