Kraków Live Festival przedstawia ostateczny line- up

11.08.2016
Kraków Live Festival przedstawia ostateczny line- up
Fotografia: materiały prasowe

Wielkie gwiazdy, premierowe występy, znakomici wykonawcy – tak zamkniemy letni sezon festiwalowy w Polsce. Zobaczcie jacy artyści zamykają tegoroczny line- up Kraków Live Festival (19-21.08).

Róisín Murphy, Massive Attack, Sia, Damian „Jr. Gong” Marley, Cage The Elephant to headlinerzy tegorocznego Kraków Live Festival. Artyści wystąpią na dwóch festiwalowych scenach na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego: Main Stage i Kraków Stage.

Koncert Massive Attack w Polsce był oczekiwany od dawna. Wreszcie, przy okazji premiery nowego materiału, ponownie będziemy mogli zobaczyć ich niepowtarzalne, multimedialne show. Obok Massive Attack na scenie pojawi się grupa Young Fathers, nagradzana i ceniona hip-hopowa formacja ze Szkocji.

W Krakowie swój pierwszy polski koncert zagra również australijska wokalistka Sia, znana choćby z wielkiego przeboju „Chandelier”. Sia wydała dwa albumy, które na całym świecie sprzedały się w milionach egzemplarzy. Także w Polsce jej płyta „1000 Forms of Fear” pokryła się platyną.

Na festiwalu zobaczymy także Damiana „Jr. Gong” Marleya, syna legendy reggae oraz dwie amerykańskie formacje rockowe: Cage The Elephant i The Neighbourhood. The Chemical Brothers czyli Tom Rowlands i Ed Simons zaprezentują twórczość ze swoich ośmiu albumów, na pewno będziemy mogli spodziewać się takich hitów jak "Push The Button" czy "Hey Boy Hey Girl".

W ostatniej chwili do line-up' u dołączyła również Róisín Murphy, połowa legendarnego składu Moloko. Arytstka na początku lipca wydała utrzymany w klimacie post- disco album "Take Her Up to Monto", z którego pochodzą takie świetne utwory jak "Ten Miles High", czy "Mastermind".

Jeśli chodzi o polską reprezentacje na Kraków Live Festival jest równie ciekawa i zróżnicowana. Dla fanów mocniejszych brzmień wystąpi legendarny Hey, natomiast wszyscy Ci, którzy będą chcieli pobujać się do ballad będą mogli wybrać się na koncert Korteza. Wystąpi również młoda, polska scena alternatywna w składzie: The Dumplings, Julia Marcel, The Dumplings i Jóga. A na deser, w ramach "extra day" 21.08 wystąpi brytyjska kapela Muse.

line up kraków

fot. materiały prasowe

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów