11.08.2016 15:10

Kraków Live Festival przedstawia ostateczny line- up

Wielkie gwiazdy, premierowe występy, znakomici wykonawcy – tak zamkniemy letni sezon festiwalowy w Polsce. Zobaczcie jacy artyści zamykają tegoroczny line- up Kraków Live Festival (19-21.08).

Kraków Live Festival przedstawia ostateczny line- up

fot. materiały prasowe

Róisín Murphy, Massive Attack, Sia, Damian „Jr. Gong” Marley, Cage The Elephant to headlinerzy tegorocznego Kraków Live Festival. Artyści wystąpią na dwóch festiwalowych scenach na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego: Main Stage i Kraków Stage.

Koncert Massive Attack w Polsce był oczekiwany od dawna. Wreszcie, przy okazji premiery nowego materiału, ponownie będziemy mogli zobaczyć ich niepowtarzalne, multimedialne show. Obok Massive Attack na scenie pojawi się grupa Young Fathers, nagradzana i ceniona hip-hopowa formacja ze Szkocji.

W Krakowie swój pierwszy polski koncert zagra również australijska wokalistka Sia, znana choćby z wielkiego przeboju „Chandelier”. Sia wydała dwa albumy, które na całym świecie sprzedały się w milionach egzemplarzy. Także w Polsce jej płyta „1000 Forms of Fear” pokryła się platyną.

Na festiwalu zobaczymy także Damiana „Jr. Gong” Marleya, syna legendy reggae oraz dwie amerykańskie formacje rockowe: Cage The Elephant i The Neighbourhood. The Chemical Brothers czyli Tom Rowlands i Ed Simons zaprezentują twórczość ze swoich ośmiu albumów, na pewno będziemy mogli spodziewać się takich hitów jak "Push The Button" czy "Hey Boy Hey Girl".

W ostatniej chwili do line-up' u dołączyła również Róisín Murphy, połowa legendarnego składu Moloko. Arytstka na początku lipca wydała utrzymany w klimacie post- disco album "Take Her Up to Monto", z którego pochodzą takie świetne utwory jak "Ten Miles High", czy "Mastermind".

Jeśli chodzi o polską reprezentacje na Kraków Live Festival jest równie ciekawa i zróżnicowana. Dla fanów mocniejszych brzmień wystąpi legendarny Hey, natomiast wszyscy Ci, którzy będą chcieli pobujać się do ballad będą mogli wybrać się na koncert Korteza. Wystąpi również młoda, polska scena alternatywna w składzie: The Dumplings, Julia Marcel, The Dumplings i Jóga. A na deser, w ramach "extra day" 21.08 wystąpi brytyjska kapela Muse.

line up kraków
fot. materiały prasowe