Koncert Reni Jusis na pożegnanie lata w Stacji Mercedes

30.08.2016
Koncert Reni Jusis na pożegnanie lata w Stacji Mercedes
Fotografia: materiały prasowe

W niedzielę 4.09 w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi ikona polskiej muzyki elektronicznej – Reni Jusis. Po siedmiu latach przerwy Reni wróciła na scenę.

Artystka będzie promowała swój najnowszy, wydany w kwietniu album, pt. BANG! Materiał jest efektem współpracy z trójmiejskim producentem tworzącym pod pseudonimem STENDEK. Na płycie gościnnie pojawiają się też M.Bunio.S (Dick4Dick) oraz Kuba Karaś (The Dumplings). Z międzypokoleniowego połączenia sił powstała płyta tyleż aktualna i świadoma, co opierająca się jednosezonowym modom – słowem: autorska i ponadczasowa.

Echa świeżych nurtów muzyki elektronicznej mieszają się tu z ambientową przestrzenią i poszarpanym, trapowym pulsem, a tu i ówdzie dyskretnie rezonują brzmienia spod znaku eksperymentalnego techno, na przemian z minimalistycznym hip-hopowym beatem czy retro popem. Na tym tle Reni nie tylko bawi się różnymi stylistykami i barwą swojego głosu, przetwarzając ją za pomocą rozmaitych efektów, ale i sięga po szerokie spektrum środków wyrazu – od szeptów, jęków, przez charakterne melorecytacje, aż po zmodulowany do niskiego męskiego głosu rap.

W gąszczu tej bezkompromisowej architektury dźwiękowej da się wyłuskać również klasyczne melodie na długo zapadające w ucho – najbardziej przebojowe w zestawie Zostaw Wiadomość, Na skróty tęczą czy Zombi świat. Całość dopełniają wieloznaczne teksty, w których Reni między innymi portretuje siebie jako ikonę kobiecości o tysiącu twarzy – matki, strażniczki domowego ogniska, szamanki, kochanki, ale też szalonej imprezowiczki i przede wszystkim wciąż natchnionej artystki.

W nowej koncertowej odsłonie artystkę na scenie letniego pawilonu wspierać będą STENDEK (elektronika) i Frodo (perkusja). Oprócz premierowego materiału na koncercie w Stacji Mercedes nie zabraknie starszych utworów artystki w zupełnie nowych aranżacjach. Serdecznie zapraszamy na ostatni koncert tego lata w Stacji Mercedes. Zapraszamy na ostatni koncert na scenie letniego pawilonu w tym sezonie!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów